PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Sharp KC-G50EUW - Recenzja oczyszczacza powietrza

Boeing 787 Dreamliner z ekranami LCD Sharp!

Boeing 787 Dreamliner z ekranami LCD Sharp!

Boeing 787 Dreamliner z ekranami LCD Sharp! Technologia AQUOS rozświetli ekrany LCD umieszczone w kabinie pilotów. Wyświetlacze LCD Sharp są wykorzystywane na pokładzie Boeinga 787 Dreamliner, supernowoczesnego, najnowszego samolotu komercyjnego.

Jest to pierwszy ekran LCD dla użytku lotniczego, który wprowadza technologię Advanced Super View LCD, którą Sharp stworzył dla telewizora LCD AQUOS. Technologia Advanced Super View LCD może się pochwalić świetnymi parametrami optycznymi, takimi jak wysoki kontrast, szeroki kąt patrzenia i niesamowite odtworzenie kolorów, dzięki czemu piloci mają idealną wizualizację niezbędnych informacji o locie. Wyświetlacze Sharp wykazują zalety nawet w najbardziej wymagających środowiskach, takich jak loty na dużych wysokościach. Zapewniają znakomitą trwałość w starciu ze zmianami temperatur, ciśnienia, wibracjami i wstrząsami.

Już od 1973 roku, kiedy Sharp przedstawił podręczny kalkulator z pierwszym na świecie ekranem LCD, firma rozwinęła technologię LCD i sprawiła, że możliwa stała się instalacja ekranów LCD w takich sprzętach, jak notebooki, monitory PC, telefony komórkowe i telewizory. Już od 1991 roku Sharp współpracuje z Rockwell Collins przy dostarczaniu ekranów LCD na pokłady samolotów odrzutowych – ekrany w Boeingu 787 Dreamliner to ukoronowanie wieloletniej pracy i zdobytych doświadczeń przy technologii LCD w zastosowaniu lotniczym.

Boeing 787

Sharp ma w planach dalsze pokonywanie granic współczesnej technologii LCD, aby dostarczać wyświetlacze o coraz szerszym zakresie zastosowań dla konsumentów z komercyjnych i przemysłowych segmentów rynku.

Specyfikacja ekranów LCD na pokładzie Boeinga 787 Dreamliner Rozmiar wyświetlacza 306.6 x 229.95 mm Rozdzielczość wyświetlacza 1,400 x 1,050 Ilość LCD (w 1 samolocie) 5 wyświetlaczy Ilość kolorów 262,144 kolorów

blog comments powered by Disqus
Boeing 787 Dreamliner z ekranami LCD Sharp!
Autor: Łukasz