PODPOWIEDZI:

Denon przedstawia pierwsze amplitunery z nowej generacji 2012

Denon przedstawia pierwsze amplitunery z nowej generacji 2012

Denon, jeden z wiodących na świecie producentów wysokiej jakości urządzeń służących domowej rozrywce, zaprezentował pierwsze z serii nowych amplitunerów, zaczynając od modeli podstawowych, AVR-1513 i przygotowanego do pracy w sieci AVR-1713. Co warte podkreślenia, nowa seria przedstawia całkowicie nową koncepcję wzorniczą. Sztuką jest stworzenie zaawansowanych urządzeń w technologii surround, będących jednocześnie tak prostymi w użyciu. Sztuką jest także stworzenie wizerunku produktu, który jest wartością z punktu widzenia wzornictwa. Nowe amplitunery Denon łączą te dwa obszary doskonale.

Celem Denona od samego początku było stworzenie nowej jakości w użytkowaniu urządzeń. Intuicyjnych, przejrzystych, prostych zarówno w kategorii wzornictwa jak i użyteczności. Rezultatem takiego podejścia jest przejrzysty interfejs użytkownika GUI, mniejsza liczba przycisków na przednim panelu, a nawet uproszczone rozmieszczenie przycisków na pilocie zdalnego sterowania. Wyświetlacz z dużymi czcionkami oferuje teraz bardzo dobrą czytelność wskazań amplitunera, dostępną nawet z odległej sofy. Sprytnie zaprojektowane przyciski szybkiego wyboru pozwalają użytkownikowi na wybór ulubionej muzyki na wyciągnięcie ręki.

Od strony technicznej, AVR-1513 posiada w pełni dyskretny wzmacniacz dostarczający legendarnego brzmienia Denon w najwyższej jakości poprzez 5 kanałów, każdy o mocy 110 W. Umieszczone z przodu gniazdo wejściowe HDMI pozwala na łatwe podłączenie tabletu, kamery czy aparatu fotograficznego. Już od lat standardem w Denonie są, obecne również tutaj, dekodery Dolby TrueHD i dts-HD Master Audio. Compressed Audio Restorer znacząco poprawia jakość skompresowanych plików muzycznych, takich jak MP3 lub WMA przepuszczonych przez obwody elektroniczne urządzenia.

Denon AVR-1713

AVR-1713 błyszczy parametrami mocy 120 W w 5-ciu kanałach i dodatkowo pozwala na użycie wielu funkcji sieciowych. Funkcje te pozwalają na słuchanie za darmo tysięcy internetowych stacji radiowych lub odtwarzanie plików muzycznych zapisanych na sieciowym dysku domowym (NAS) lub w komputerze PC. Ponieważ AVR-1713 wspiera także AirPlay, użytkownicy mogą słuchać muzyki z bibliotek iTunes zapisanych na takich urządzeniach jak iPad, iPhone, iPod touch lub komputerach PC/Mac w sieci. Dodatkowo jest możliwe użycie tych urządzeń do sterowania podstawowymi funkcjami AVR-1713 za pomocą aplikacji Denon Remote App dla iPada, iPhona lub iPoda touch (aplikacja na platformę Android będzie dostępna nieco później, w tym roku). Muzyka ze smartfonów z platformą Android może być przesyłana strumieniowo przez dedykowane aplikacje do AVR-1713, który ma certyfikację na zgodność z DLNA. Przy użyciu dodatkowego wzmacniacza zewnętrznego AVR-1713 wspiera również operacje w wielu strefach, pozwalając na cieszenie się zawartością podłączonych dwóch różnych źródeł w oddzielnych pomieszczeniach, w tym samym czasie.

Ponieważ Denon jest zwolennikiem redukowania niepotrzebnego zużycia energii, nowe amplitunery w trybie Stand-by pobierają jej jeszcze mniej. Co więcej, posiadają teraz funkcję automatycznego wyłączenia dla dalszej oszczędności energii.

AVR-1513 i AVR-1713 będą dostępne w kolorze czarnym począwszy od maja. Sztuka dźwięku i obrazu. Stworzona przez Denon.

Denon AVR-1513

Amplituner AVR-1513: • 110 W x 5 kanałów (6 Ohm) • Wysokiej jakości dyskretny wzmacniacz mocy dla doskonałego brzmienia • Dekodery Dolby TrueHD i dts-HD Master Audio • 3 wejścia (plus 1 z przodu) HDMI ze wsparciem 3D • Compressed Audio Restorer • Przycisk szybkiego wyboru (Quick Select Button) dla bezpośredniego dostępu do ulubionych źródeł • GUI ułatwiające obsługę i ustawienia • Wyświetlacz z dużymi czcionkami • Przednie wejście HDMI • Automatyczne wyłączenie zasilania dla oszczędności energii

Amplituner sieciowy AVR-1713 oferuje dodatkowo: • 120 W x 5 kanałów (6 Ohm) – w pełni dyskretne i symetrycznie rozłożone stopnie mocy • Audyssey MultEQ XT • Setup Assistant i GUI dla łatwego ustawiania i sterowania • Audyssey Dynamic Volume and Dynamic EQ • 4 wejścia (plus 1 z przodu) HDMI ze wsparciem 3D, ARC i wsparcie CEC • Zaawansowane funkcje sieciowe o Certyfikacja DLNA 1.5 o Streaming audio z sieci, w tym plików FLAC HD o Streaming audio poprzez AirPlay o Wsparcie dla serwisu muzycznego last.fm o vTuner Internet radio o Flickr Photo Streaming • Wejście USB z przodu: cyfrowe, kompatybilne z iPod/iPhone • Denon Remote App

blog comments powered by Disqus
Denon przedstawia pierwsze amplitunery z nowej generacji 2012