PODPOWIEDZI:

Amplituner kina domowego Denon AVR-1513

Amplituner kina domowego Denon AVR-1513

Wkrótce na polskim rynku ma ukazać się nowy amplituner kina domowego, AVR-1513 ze stajni Denon’a. Japońska firma przyzwyczaiła już klientów do corocznej aktualizacji i poprawek swoich flagowych modelów, tak stało się i tym razem. Denon to obecnie jeden z najlepszych producentów amplitunerów kina domowego. Japońska precyzja oraz chorobliwa wręcz walka o jakość konkurują ze sprzętem pochodzącym z USA czy Europy zachodniej. To wręcz złote jajo wśród producentów sprzętu audio i pomimo zachowywania prostoty i widocznemu wręcz przywiązaniu do tradycji marka ciągle pnie się do góry.

Denon AVR-1513

Denon AVR-1513 to pięciokanałowy amplituner kina domowego o mocy 110W (6 OHM), oraz 75W (8 OHM) na kanał. Dzięki efektywnemu wykorzystaniu układu zasilania oraz transformatora, sprzęt posiada większą moc i stosunkowo niski pobór mocy. Pasmo przenoszenia to 10Hz – 100kHz (przy – 3dB) a stosunek sygnał/szum to aż (S/N): 98 dB. Amplituner posiada pamięć dla 56 stacji oraz pilot zdalnego sterowania (o czym wspominać chyba dziś już nie trzeba, to standard). Chociaż ze sprzętu kipi tłumiony trochę przez inżynierów Denon’a tradycjonalizm, AVR-1513 posiada wyjścia i wejścia HDMI wejście cyfrowe audio oraz wyjście słuchawkowe. Pobór mocy wynosi 330W.

Denon AVR-1513

Nic więcej napisać na razie nie mogę, czekam razem ze wszystkim audiomaniakami na premierę, może będzie okazja posłuchać, jak sprzęt sprawuje się w domowych warunkach. Wkrótce będzie dostępny w cenie około 1600 PLN, co nie jest zbyt wysoką cena jak za sprzęt audio tej klasy, od tego producenta. Zapowiada się wysoka sprzedaż.

blog comments powered by Disqus
Amplituner kina domowego Denon AVR-1513