PODPOWIEDZI:

Intel wzmacnia zabezpieczenia i zwiększa wydajność komputerów biznesowych dzięki Intel Core vPro

Intel wzmacnia zabezpieczenia i zwiększa wydajność komputerów biznesowych dzięki Intel Core vPro

Współcześni menedżerowie IT stoją w obliczu wielu wyzwań, od skomplikowanych procesów biznesowych do nowych, zaawansowanych zagrożeń. Ponadto wiele branż, takich jak handel detaliczny, przemysł i służba zdrowia, zwraca się w stronę technologii w celu opracowania innowacyjnych rozwiązań, będących odpowiedzią na ich specyficzne problemy w świecie coraz ściślej połączonym siecią. Aby w tym pomóc, firma Intel Corporation zapowiedziała platformy procesorowe Intel Core vPro trzeciej generacji przeznaczone do systemów biznesowych i inteligentnych.

Ulepszenia wprowadzone w procesorach Intel Core vPro zapewniają bezpieczniejszą platformę do biznesowego przetwarzania danych i napędzają kolejna falę innowacji w systemach inteligentnych. Platformy z procesorem Intel Core vPro uwzględniają realia współczesnego biznesu, w którym integralność danych i efektywność organizacyjna stwarzają przewagę konkurencyjną. Nowe funkcje zapewniają bezpieczeństwo na każdym poziomie, łącznie z samą strukturą krzemową, bez obniżania wydajności. Innowacje programowe pozwalają menedżerom IT instalować i konfigurować systemy w przeciągu minut, aby szybko wdrażać atrakcyjne rozwiązania. Ponadto ulepszona grafika i bezpieczne funkcje administracyjne przyspieszają ofensywę systemów inteligentnych w branży detalicznej, przemysłowej i zdrowotnej.

„Trzecia generacja platformy procesorowej Intel Core vPro przeciera szlak do nowej ery, oferując firmom kompleksowe, łatwe w zarządzaniu rozwiązania komputerowe, które pomagają w eliminowaniu zagrożeń, jednocześnie zapewniając elastyczność i wymiary, których domagają się użytkownicy”, powiedział Rick Echevarria, wiceprezes Intel Architecture Group i dyrektor generalny działu Business Client Platform.

Firmy mogą wykorzystać najnowszą platformę procesorową Intel Core vPro w szerokiej gamie urządzeń, takich jak urządzenia Ultrabook, laptopy, komputery stacjonarne, stacje robocze i komputery typu all-in-one.

Aby chronić użytkowników przed kradzieżą tożsamości, Intel wprowadził technologię Intel Identity Protection z infrastrukturą klucza publicznego (Intel IPT z PKI – public key infrastructure) do procesorów Intel Core vPro. Technologia ta zapewnia drugą warstwę uwierzytelniania wbudowaną w komputer. Używając klucza prywatnego przechowywanego w oprogramowaniu wbudowanym, witryny internetowe i sieci biznesowe mogą sprawdzić, czy z zaufanego komputera loguje się uprawniony użytkownik. Intel współpracuje z dostawcami rozwiązań oraz firmami internetowymi, takimi jak Feitian, InfoSERVER, Symantec i VASCO, aby wykorzystać technologię Intel IPT do ochrony tożsamości użytkowników.

Intel Core vPro 3

Najnowsza wersja platformy Intel Core vPro jest również wyposażona w technologie Intel OS Guard i Intel Secure Key. Intel Secure Key, z nowymi instrukcjami Intel AES, chroni przed utratą multimediów, danych i zasobów, a Intel OS Guard wykrywa i eliminuje złośliwe oprogramowanie.

Wzmocnione zabezpieczenia platformy Intel Core vPro w połączeniu z rozwiązaniami McAfee obejmują takie narzędzia, jak ePO Deep Command, i pozwalają na bezpieczną wymianę danych między coraz ściślej połączonymi systemami, na przykład w służbie zdrowia, gdzie gabinety lekarskie współdzielą poufne dane z laboratoriami i szpitalami.

Rodzina procesorów Intel Core vPro oferuje technologię Intel Active Management (Intel® AMT) do zdalnego rozwiązywania problemów z komputerami. Firmy z wielu różnych branż mogą wykorzystać technologię Intel AMT do oszczędzania energii, zdalnego zarządzania i inwentaryzacji sprzętu. Na przykład detaliści korzystający z maszyn kasowych, znaków cyfrowych i innych urządzeń inteligentnych mogą zdalnie diagnozować i szybko rozwiązywać problemy przez sieć, aby nie przerywać transakcji i nie tracić przychodów. Ponieważ typowa interwencja IT w środowisku detalicznym kosztuje średnio 200 dolarów, duzi detaliści mogą oszczędzić miliony dolarów na serwisie, dysponując możliwością zdalnego zarządzania tysiącami systemów za pomocą Intel AMT.

Procesory Intel Core trzeciej generacji można również wykorzystać w przemysłowych systemach komputerowych, aby skonsolidować wiele funkcji automatyzacyjnych na jednej platformie i efektywniej zarządzać wszystkimi urządzeniami i systemami w fabryce. Po połączeniu urządzeń i systemów w sieć kierownicy fabryk mogą gromadzić dane w czasie rzeczywistym i używać ich do podejmowania decyzji, diagnozowania oraz prewencyjnej konserwacji.

Procesory Intel Core vPro oferują dalsze postępy we wszystkich dziedzinach technologii komputerowej, łącznie z analizą biznesową i operacjami na dużych zbiorach danych. Procesory Intel Core vPro trzeciej generacji zapewniają więcej mocy obliczeniowej osobom pracującym z informacjami, pozwalając im — bezpośrednio z poziomu komputera osobistego — wyciągać wnioski na podstawie informacji zgromadzonych w bankach danych. Dzięki możliwości szybszego przetwarzania tych informacji znajome narzędzia komputerowe, takie jak Excel, ewoluują i wspomagają proces opracowywania oraz udostępniania analiz bazujących na dużych zbiorach danych.

Intel Core vPro 2

Ponadto rodzina procesorów Intel Core vPro trzeciej generacji zwiększą moc obliczeniową oraz możliwości multimedialne i graficzne systemów inteligentnych, aby spełnić potrzeby wymagających aplikacji w handlu detalicznym, przemyśle i opiece zdrowotnej. Na przykład obsługa nawet trzech niezależnych ekranów umożliwia wyświetlanie większej ilości informacji na znakach cyfrowych w porównaniu z poprzednią generacją procesorów Intel Core. Dzięki technologiom Intel Quick Sync Video i Intel Clear Video HD medyczny sprzęt diagnostyczny może szybciej przekształcać i przetwarzać cyfrowe zdjęcia oraz strumienie wideo, zapewniając klarowniejszy obraz, który ułatwia postawienie dokładnej diagnozy. Technologia ta umożliwia również użytkownikom biznesowym prowadzenie wideokonferencji z obrazem wysokiej rozdzielczości.

Zwiększona wydajność zapewnia też moc obliczeniową niezbędną do wykonywania aplikacji analitycznych czasu rzeczywistego, takich jak Intel Audience Impression Metrics Suite (Intel AIM Suite). Intel AIM Suite to technologia wykrywania obserwatorów przeznaczona do znaków cyfrowych i rozwiązań handlu detalicznego, które wymagają natychmiastowego gromadzenia danych w celu prezentowania bardziej ukierunkowanych reklam oraz prowadzenia zaawansowanych pomiarów.

blog comments powered by Disqus
Intel wzmacnia zabezpieczenia i zwiększa wydajność komputerów biznesowych dzięki Intel Core vPro