PODPOWIEDZI:

Sony A450 – jedno ładowanie baterii na 1000 zdjęć

Sony A450 – jedno ładowanie baterii na 1000 zdjęć

Sony tuż przed targami CES 2010 zaprezentowało nowy model amatorskiej lustrzanki cyfrowej. Aparat jest zbudowany na bazie 14,2-megapikselowej matrycy CMOS, ma stabilizację w korpusie i oferuje czułość w zakresie od 200 do 12 800 ISO. Urządzenie ma funkcję Live View, ale jego ekran LCD ma przekątną 2,7 cala, czyli mniejszą niż w innych modelach Sony. Bardzo pozytywną stroną nowej lustrzanki jest to, że A450 pozwala na zrobienie ok. 1050 zdjęć na jednym ładowaniu akumulatorów, o ile tylko użytkownik będzie korzystał z wizjera optycznego.

Model DSLR-A450 odznacza się dużymi możliwościami, a przy tym jest bardzo łatwy w użyciu. Znakomicie nadaje się dla osób, które mają już lustrzankę, ale chcą przenieść swoje zamiłowanie do świetnych zdjęć na wyższy poziom. Dzięki swej wszechstronności, nowy model sprawdza się zarówno przy statycznych zdjęciach portretowych, jak i fotografowaniu dynamicznych akcji sportowych.

Sercem lustrzanki α450 jest przetwornik obrazu Exmor typu CMOS, którego efektywna rozdzielczość wynosi 14,2 megapiksela. W połączeniu z wydajnym procesorem BIONZ, przetwornik ten odwzorowuje szczegółowe obrazy z bardzo małą ilością szumów. Maksymalna czułość wynosi ISO 12 800, dzięki czemu przy fotografowaniu z ręki, bez lampy błyskowej w ciemnych miejscach, uzyskuje się naturalne, bardzo dobre zdjęcia.

Sony A450

Jasny wizjer optyczny pokrywa 95% kadru i umożliwia wygodne komponowanie ujęcia. Użytkownik może również skorzystać z funkcji ręcznego nastawiania ostrości w trybie podglądu na żywo, pozwalającej na wyświetlenie jasnego podglądu ujęcia w pełnej rozdzielczości i żądanym powiększeniu (7x / 14x) na 2,7-calowym (6,7 cm) ekranie Clear Photo LCD. Funkcja ta doskonale nadaje się do sprawdzania ostrości portretów, martwej natury, makrofotografii i architektury.

Wydajny procesor obrazu BIONZ umożliwia zdjęcia seryjne z maksymalną szybkością około 5 kl./s. W trybie z priorytetem szybkości, w którym ustawienia ostrości i ekspozycji są nastawiane i blokowane przed rozpoczęciem serii zdjęć, maksymalna szybkość wzrasta aż do 7 klatek na sekundę (rzeczywista szybkość zależy od warunków fotografowania i karty pamięci). To aż nadto, by z łatwością uchwycić szybką akcję.

Sony A450

Twórcze możliwości zwiększa tryb automatyki HDR, pozwalający na połączenie w jednej klatce szczegółów w jasnych światłach i głębokich cieniach. W tym trybie aparat automatycznie wykonuje dwie klatki, które następnie łączy w jeden obraz. W efekcie powstaje fotografia HDR (High Dynamic Range) – bez komputera i specjalnych umiejętności. Cała operacja jest w pełni zautomatyzowana; użytkownik może tylko ręcznie nastawić różnicę ekspozycji między dwiema klatkami (maksymalnie 3 EV, co 0,5 EV).

Wszystkie lustrzanki Sony są wyposażone w stabilizator obrazu SteadyShot INSIDE. Umożliwia on wydłużenie czasu otwarcia migawki nawet o 4 stopnie EV przy korzystaniu z dowolnego spośród 30 obiektywów i dwóch telekonwerterów α, jak również kompatybilnych obiektywów firmy Minolta z mocowaniem A.

Model A450 wyróżnia się największą w całej rodzinie lustrzanek Sony wydajnością akumulatora. Pozwala wykonać bez ładowania do 1050 zdjęć, czyli znacznie więcej niż wykonuje się na typowym weekendowym wyjeździe.

Sony A450

Dla większej uniwersalności aparat jest wyposażony w gniazda na karty Memory Stick PRO Duo i SD/SDHC. Lustrzankę α450 można podłączyć do telewizora HD. O optymalne wyświetlanie fotografii na kompatybilnym telewizorze BRAVIA troszczy się funkcja PhotoTV HD, a technologia BRAVIA Sync umożliwia sterowanie wyświetlaniem pokazu slajdów i innymi funkcjami wyświetlania przy użyciu pilota od telewizora.

Lustrzanka α450 jest dostarczana z programami Image Data Converter SR, Image Data Lightbox SR i PMB (Picture Motion Browser) do łatwego zarządzania zdjęciami. Można również dokupić do niej szereg wysokiej jakości akcesoriów Sony: lampy błyskowe, torby, akumulatory, ładowarki, odbiornik GPS i inne.

Lustrzankę cyfrową Sony DSLR-A450 będzie można kupić od lutego 2010 r. Przewidywane ceny obejmują korpus z jednym obiektywem (zestaw oznaczony A450L) za 2900 złotych oraz komplet z dwoma obiektywami (A450Y) za około 3900 złotych.

blog comments powered by Disqus
Sony A450 – jedno ładowanie baterii na 1000 zdjęć