PODPOWIEDZI:

Nowy, lekki i nieduży aparat Sony NEX-F3

Nowy, lekki i nieduży aparat Sony NEX-F3

Firma Sony zaprezentowała nowy, systemowy aparat kompaktowy NEX-F3, który jakością wykonywanych zdjęć może z powodzeniem konkurować z lustrzankami cyfrowymi. To lekkie, wygodne w noszeniu urządzenie pozwoli cieszyć się jakością obrazu „z dużego aparatu” jeszcze większej grupie odbiorców.

Aparat NEX-F3, tak jak pozostałe modele w rodzinie α z gniazdem typu E, nie zawiera lustra, dzięki czemu ma kieszonkowe rozmiary.16,1-megapikselowy przetwornik obrazu Exmor APS HD CMOS, znacznie większy od matryc w aparatach kompaktowych, przechwytuje więcej światła, a w efekcie rejestruje wysokiej jakości obraz o niskim poziomie szumów, zarówno na fotografiach, jak i filmach Full HD (50i/25p). Pozwala też na łatwe połączenie ostrego pierwszego planu i pięknie rozmytego tła — tak jak w tradycyjnych lustrzankach cyfrowych.

Łatwe jest także wykonywanie autoportretów: wystarczy obrócić wyświetlacz LCD o 180° i trzymając aparat w wyprostowanej ręce, nacisnąć spust migawki, lub zdać się na automatykę funkcji wykrywania uśmiechu.

Wbudowana lampa błyskowa znakomicie ułatwia zdjęcia w słabym świetle i w pomieszczeniach. Ta wprowadzona już w modelu NEX-7, podnoszona lampa umożliwia rozjaśnienie portretów i innych zdjęć bez konieczności noszenia dodatkowych lamp.

Dzięki aparatowi NEX-F3 nawet początkujący fotografowie bez wysiłku uzyskają znakomite zdjęcia portretowe. Tryb automatycznego komponowania portretów samoczynnie określa położenie fotografowanej osoby i kadruje scenę, zapewniając w rezultacie pięknie skomponowane zdjęcia portretowe o dużej rozdzielczości.

Dawniej fotografowanie w zbliżeniu oznaczało konieczność zapakowania do torby mocniejszego obiektywu. Obecnie można jednak skorzystać z funkcji Image Zoom, która podwaja efektywny zoom obiektywu. W takim przypadku o zachowanie znakomitej szczegółowości obrazu oraz wysokiej jakości przejść tonalnych i faktur zadba unikatowa technologia Sony By Pixel Super Resolution. W efekcie, na urlopie i przy codziennym fotografowaniu można korzystać z powiększonej ogniskowej, nie nosząc dodatkowego sprzętu.

Sony NEX-F3

Model NEX-F3 pomoże wybrać odpowiednie funkcje i ustawienia nawet początkującym użytkownikom aparatów cyfrowych. W trybie zaawansowanej automatyki (Superior Auto) urządzenie automatycznie rozpoznaje szeroki wachlarz scen i obiektów, i dobiera ustawienia i parametry z wprawą godną doświadczonego fotografa.

Szereg cech aparatu NEX-F3 ucieszy tych miłośników fotografii, którym nie wystarcza już automatyczny aparat kompaktowy. Jedną z nich jest duży uchwyt, który zwiększa wygodę trzymania aparatu i ułatwia obchodzenie się z urządzeniem.

Dzięki większej wydajności, po jednym ładowaniu można teraz wykonać do 470 zdjęć, a więc w przybliżeniu o 18% więcej niż przy użyciu modelu NEX-C3. System ładowania przez łącze USB ułatwia podładowywanie akumulatora w podróży itp.

Wyruszając w podróż z aparatem NEX-F3, warto zabrać także nowy obiektyw E18 — 200 mm F3,5-6,3 OSS LE (SEL18200LE ). Ten lekki poręczny model cechuje się dużym, 11-krotnym zoomem optycznym i znakomitą rozdzielczością. Jest o 12% mniejszy i lżejszy od poprzedniego modelu SEL18200, a dzięki stabilizatorowi obrazu Optical SteadyShot skutecznie kompensuje skutki drgania rąk. Funkcja bezpośredniej ręcznej regulacji ostrości pozwala z kolei precyzyjnie korygować ostrość w celu twórczego kształtowania pięknych obrazów.

Do aparatu NEX-F3 można nabyć szereg dopasowanych akcesoriów. Miękki futerał LCS-EMH zapewni szybki dostęp do aparatu z założonym obiektywem, a futerał LCS-EJC3 zapewni ich całkowitą ochronę.

Nowy systemowy aparat kompaktowy Sony NEX-F3 będzie dostępny w Polsce w końcu czerwca 2012 r.

blog comments powered by Disqus
Nowy, lekki i nieduży aparat Sony NEX-F3