PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
QLED czy OLED - Którą matrycę wybrać w telewizorze?

Olimpijskie emocje w HD i 3D dzięki Panasonic

Olimpijskie emocje w HD i 3D dzięki Panasonic

Firma Panasonic sponsor klasy TOP* Igrzysk Olimpijskich, ogłosiła, że zapewni największe w historii firmy wsparcie sprzętowe na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Panasonic znacząco wesprze realizację tej największej na świecie imprezy sportowej dostarczając pełne wyposażenie w sprzęt o wysokiej rozdzielczości (HD).

W celu dostarczenia transmisji z Igrzysk, Panasonic będzie współpracować z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl), Londyńskim Komitetem Organizacyjnym Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich (LOCOG), a także z Olimpijskimi Służbami Nadawczymi w Londynie (OBSL). Panasonic udostępni także pierwszy raz transmisję Igrzysk Olimpijskich w 3D widzom w domach dzięki współpracy z MKOl i Olimpijskimi Służbami Nadawczymi (OBS) w zakresie technologii 3D.

Sygnał wideo emitowany z Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012 przez Międzynarodowe Centrum Nadawcze (IBC) docierający do nadawców z poszczególnych krajów będzie dystrybuowany w formacie HD. Również uroczystości rozpoczęcia i zakończenia igrzysk wyświetlane na dużych ekranach w obiekcie olimpijskim będą transmitowane w formacie wideo w jakości HD. Panasonic będzie wspierać pierwszą transmisję Igrzysk Olimpijskich w 3D, dostarczając swój sprzęt i technologie, takie jak najnowsze, zintegrowane, dwuobiektywowe kamery 3D (AG-3DP1).

Oprócz przyjęcia jako formatu rejestracji wideo standardów DVCPRO HD firmy Panasonic, wybrano także przepływ pracy oparty na plikach, zgodny ze standardami wysokiej jakości AVC-Intra. Panasonic udostępni MKOl szeroką gamę sprzętu emisyjnego, w tym produkty do elektronicznego gromadzenia wiadomości (ang. Electronic News Gathering, ENG) z pamięcią półprzewodnikową z serii P2HD. Od czasu Olimpiady w Barcelonie w 1992 r. Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012 są dziesiątymi już igrzyskami, na których sprzęt emisyjny firmy Panasonic został zaakceptowany jako format rejestracji sygnału audio i wideo.

londyn 2012

Na potrzeby uroczystości rozpoczęcia igrzysk w Parku Olimpijskim zostaną zainstalowane najmniejsze i najlżejsze na świecie profesjonalne projektory o jasności 20 000 lumenów (PT-DZ21K i PT-DS20K). Wyróżniają się one wysokim poziomem jasności i najwyższą jakością pomimo kompaktowej konstrukcji. Panasonic zadba o atmosferę uroczystości rozpoczęcia i zakończenia, prezentując publiczności imponujący obraz o żywych barwach i wysokiej rozdzielczości.

Panasonic udostępni również wyświetlacze wielkoformatowe LED, które będą miały największą powierzchnię w historii obiektów sportowych. Podczas zawodów halowych po raz pierwszy w historii Igrzysk Olimpijskich zostaną zastosowane 103-calowe wyświetlacze plazmowe.

Zgodnie z hasłem „Sharing the Passion” (Dzielimy się pasją), udostępniając najnowocześniejszy sprzęt i angażując się w działania sponsorskie, Panasonic ukaże emocje związane z występami czołowych sportowców klasy światowej, w tym ich pasję, napięcie i dynamikę. Przy użyciu imponującej technologii emisyjnej firma pragnie zapewnić wyjątkowe wrażenia nie tylko widzom w obiektach olimpijskich, ale także telewidzom na całym świecie.

blog comments powered by Disqus
Olimpijskie emocje w HD i 3D dzięki Panasonic
Autor: Łukasz