PODPOWIEDZI:

Dotknij Marsa - Ciekawa Akcja Charytatywna Dla Małej Julki

Dotknij Marsa - Ciekawa Akcja Charytatywna Dla Małej Julki

Gdy słyszy się o akcjach charytatywnych, to aż miło robi się na sercu. Dobrze, że i tutaj zaawansowane technologie potrafią pomóc. Akcja "Dotknij marsa" jest organizowana dla niewidomej Julki, której marzeniem było dotknięcie tej planety. Pomóc może każdy internauta, więc przeczytajcie naszego newsa i zróbcie dobry uczynek.

Przykre jest, że marzenia wielu osób wydają się być nieosiągalne przez ich niepełnosprawność. Na szczęście technologia oraz nauka i tutaj może pomóc, jak w nie leczeniu, to w spełnieniu danego marzenia. Tak właśnie jest z akcją charytatywną "Dotknij Marsa" dla niewidomej Julki.

Trwa ona od 21 sierpnia do 5 września i składa się z dwóch etapów. Warto dodać, że pomóc może praktycznie każdy. Pierwszym etapem akcji jest bowiem gra przygotowana dla internautów, którzy chcą przybliżyć Julkę do spełnienia marzenia. Owa gra to symulator jazdy łazikiem po marsie. Zadaniem gracza jest odnalezienie kopert z współrzędnymi wskazującymi miejsce lądowania łazika na Ziemi.

2

Drugi etap to już ziemskie przygody łazika po Polsce. Z każdym nowym polubieniem i udostępnieniem w portalach społecznościowych strony, łazik Hyperion2 przybliża się do Gdańska, gdzie czeka na niego dwunastoletnia Julka. Ma on jej wręczyć zaproszenie na Europejskie Zawody Łazików Marsjańskich (www.roverchallenge.eu). Warto dodać, że wspomniane zawody odbędą się w dniach 5-7 września w Podzamczu k./Chęcin.

Ludzie wylądują na Marsie latającym spodkiem? NASA już go testuje

Podczas ERC odbędzie się finał akcji. Wtedy Julka będzie mogła dotknąć prawdziwej powierzchni Marsa, a także poznać znanych badaczy kosmosu. Jest to bowiem marzenie zafascynowanej kosmosem, niewidomej dziewczynki. Warto więc poświęcić chwilę czasu i pomóc jej w realizacji tego fajnego marzenia.

1

Akcja "Dotknij Marsa" pokazuje ile nowe technologie i nauka mogą razem zdziałać. Coś, o czym nawet nie śniliśmy, może w każdej chwili stać się rzeczywistością. Jeżeli chcecie poznać więcej informacji o akcji, to odwiedźcie ten link: www.dotknijmarsa.pl. Na tej stronie jest również gra, która dotyczy pierwszego etapu projektu. Zagrajcie w nią i pomóżcie Julce.

blog comments powered by Disqus
Dotknij Marsa - Ciekawa Akcja Charytatywna Dla Małej Julki