PODPOWIEDZI:

Tablety rosną w siłę

Tablety rosną w siłę

To niewielkie urządzenie do niedawna było synonimem wyższego statusu materialnego oraz technologicznego zaawansowania właściciela. Dziś, przy tak bogatej ofercie dostępne jest dla każdego. Mowa o tablecie - gadżecie, który podbił świat. Jak wynika z danych internetowej porównywarki cen Nokaut.pl tylko w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zainteresowanie Polaków tym urządzeniem wzrosło dziesięciokrotnie.

Do niedawna tablet był nowinką technologiczną, a co za tym idzie każde takie urządzenie było drogie - tłumaczy Fabian Adaszewski, PR manager Grupy Nokaut SA, właściciela internetowej porównywarki cen Nokaut.pl. - Producenci sprzętu elektronicznego szybko dostrzegli potencjał w tych mobilnych urządzeniach. Stąd dziś możemy mówić o bardzo bogatej ofercie na rynku.

Dziś, potencjalny kupiec może wybierać między modnymi, choć droższymi iPadami czy Samsungami Galaxy oraz tabletami takich marek jak Manta, Lark czy Trak, których ceny rozpoczynają się już od 200 złotych. W ciągu ostatnich miesięcy liczba modeli dostępnych na polskim rynku wzrosła do kilkudziesięciu. A to przyniosło za sobą oczywistą zmianę - znaczące obniżenie cen.

Popularność rośnie

Ogromna liczba urządzeń oraz znaczące obniżenie cen przełożyły się na znaczny wzrost zainteresowania tabletami - dodaje Adaszewski. - Z naszych danych wynika, iż liczba osób zainteresowanych ich kupnem wzrosła dziesięciokrotnie tylko w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy!

Jak już wspomnieliśmy podstawowe, budżetowe modele można nabyć za niewiele ponad 200 złotych. Są to urządzenia marek znanych już na polskim rynku - Manta, Lark, Apollo czy Trak. Po drugiej stronie mamy urządzenia warte kilka tysięcy złotych. I wbrew pozorom nie są to jedynie modele spod znaku firmy Apple. Acer, Samsung czy Sony to marki znane z produkcji notebooków, które dostrzegły potencjał rynku tabletów.

Ciekawostką w porównaniu prezentowanym przez Nokaut.pl może być Trimble Yuma. To też tablet, ale już pierwszy rzut oka na jego cenę uświadamia nam, że nie jest to zwykły tablet - ponad 21 tysięcy złotych (tak, dwadzieścia jeden tysięcy złotych)! Trimble Yuma wytrzyma upadek z wysokości 122 cm, a jego pancerna obudowa spełnia wymogi norm wojskowych NATO. Wyposażenie bardziej przyda się geodetom czy ekstremalnym podróżnikom niż przeciętnemu Kowalskiemu, ale nadal jest to tablet!

tablety

Mądre zakupy

Kupując tablet musimy kierować się kilkoma względami. Oczywiście podstawą jest nasz budżet. Od określenia możliwości finansowych najczęścej rozpoczynamy poszukiwania, a pomóc w tym może porównywarka cen Nokaut.pl, która szybko zawęża poszukiwania do kwot interesujących nas najbardziej.

Większość budżetowych (czytaj: tanich) tabletów posiada bardzo przyzwoite wyposażenie. Z testów przeprowadzanych w mediach branżowych wynika, że nieznacznie odstają one wyposażeniem i jakością od markowych urządzeń kosztujących od 1500 złotych w górę.

Kupując takie urządzenie musimy być świadomi, że budżetowe tablety są dobrymi urządzeniami zarówno do pracy, jak i rozrywki - tłumaczy Adaszewski. - Warto przed podjęciem decyzji o zakupie porównać kilka urządzeń i wybrać najbardziej nam odpowiadające. - kończy.

Przeglądając oferty sklepów internetowych za pomocą porównywarki cen Nokaut.pl możemy porównać nie tylko ceny, ale także parametry ponad 650 urządzeń. Dzięki temu zakupione urządzenie będzie nas cieszyć przez długi czas.

blog comments powered by Disqus
Tablety rosną w siłę