PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 5 Lodówek do zabudowy dla wymagających

PENTAX K-30

PENTAX K-30

PENTAX ma przyjemność poinformować o wprowadzeniu nowej lustrzanki PENTAX K-30. Ten nowy średniego poziomu model oferuje wszystkie standardowe funkcję lustrzanki oraz wyjątkową wygodę obsługi. Wszystko to umieszczone w kompaktowym, wodoodpornym, pyłoszczelność , lekkim korpusie – który umożliwia wykonywanie zdjęć w różnych warunkach atmosferycznych.

PENTAX K-30 wyposażono w sensor CMOS o wymiarach 23,7 mm na 15,7 mm i rozdzielczości 16,28 mln pikseli. Duża matryca zapewnia również szybkie sczytywanie danych obrazowych. PENATX K-30 ma także nowy procesor obrazowy ”PRIME M”, dzięki któremu można nagrywać wysokiej jakości filmy Full HD((1920 x 1080 pixels, 30 klatek na sekundę). Aparat minimalizuje szumy luminancji przy niskich czułościach, jednocześnie oferując szeroki zakres czułości od ISO100 do ISO12800 z możliwością rozszerzenia do ISO25600.

Dzięki zastosowaniu 81 uszczelek w jego kompaktowym, lekkim i przenośnym korpusie, aparat K-30 jest wodoodporny, pyłoszczelny, odporny na niskie temperatury, nawet do -10°C. Oznacza to, że aparat ten można zabrać ze sobą wszędzie, nawet na wspinaczkę górską i cieszyć się z robienia zdjęć, nie zwracając uwagi na panujące warunki atmosferyczne. Sportowy i funkcjonalny wygląd obudowy idealnie nadaje się do robienia zdjęć plenerowych.

PENTAX K-30

Celownik w nowej lustrzance Pentax K-30 to doskonałej jakości pryzmat oferujący 100% pole widzenia oraz powiększenie na poziomie 92%. Takie rozwiązanie zapewnia wyraźny obraz przedmiotu nawet w jasnym słońcu i eliminuje paralaksy i czas opóźnienia obraz w wizjerze, dzięki temu K-30 idealnie i niezawodnie nadaje się do robienia ujęć scen lub aplikacji takich jak krajobrazy, wymagające delikatnego, precyzyjnego kadrowanie zdjęcia, czy też sceny sportowe, gdzie czas wyzwolenia migawki jest kluczowy. Zastosowana matówka Natural-Bright-Matte III znajdzie idealne zastosowanie podczas ręcznego ustawiania ostrości.

Pentax K-30 oferuje state-of-the-art SAFOX IXi+ AF czujnik, który zapewnia sprawne I precyzyjne działanie autofocusa poprzez zminimalizowanie aberacji chromatycznej. Aparat podczas ustawiania ostrości zdjęć kalkuluje również natężenie światła. 9 z 11 dostępnych punktów to punkty krzyżowe – które wspomagają ostrość zdjęć. Aparat posiada dodatkowo lampkę wspomagania AF, przydatną podczas zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych.

PENTAX K-30 trybie zdjęć seryjnych wykonuje fotografie w pełnej rozdzielczości z prędkością 6 klatek na sekundę. Funkcja ta jest na pewno niezbędna przy robieniu zdjęć sportowych, występów scenicznych czy fotografowanie dzikiej przyrody.

Dzięki zastosowaniu najnowszej matrycy CMOS i ulepszony algorytm, K-30 oferuje jasne i wierne zdjęcia „Live-View” (przy 60 klatkach na sekundę). Aparat został również wyposażony w funkcję wspomagającą ręczne ustawianie ostrości , jak również mamy do wyboru 3 rodzaje wspomagającej siatki w tym „złoty podział”

Optio LS465 został wyposażony w funkcję “Auto Picture”, która automatycznie dopasowuje najbardziej odpowiedni tryb fotografowania do danego przedmiotu lub sceny od Portretu. Krajobrazu czy Makro. Użytkownik nie musi koncentrować swojej uwagi na doborze parametrów zdjęcia. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni kadr a aparat sam dobierze wszystkie parametry takie jak czułość i szybkość migawki. Dodatkowo mamy do dyspozycji 19 gotowych scen tematycznych, wyświetlanych za pomocą ikon na monitorze LCD.

PENTAX K-30 2

Nowy Pentax K-30 wyposażony został w system stabilizacji matrycy(Shake Reduction), który skutecznie redukuje drgania aparatu dla ostrych, nieporuszonych zdjęć nawet przy trudnych warunkach - takich jak korzystanie z teleobiektywu, fotografowanie w ciemności lub w nocy bez dodatkowego oświetlenia typu flash. Ten innowacyjny system umożliwia współpracę z prawie wszystkimi obiektywami wyprodukowanymi przez markę Pentax. Elastycznej konstrukcji umożliwia odchylenie matrycy we wszystkich kierunkach, K-30 oferuje kilka przydatnych funkcji, aby pomóc fotografowi podczas fotografowania, w tym: funkcja automatycznej korekcji Horizonu w celu zapewnienia wysokiej precyzji kadrowanie obrazu i wypoziomowanie, funkcja Korekcji Kompozycji – która reguluje ustawienia obrazu w pionie, poziomie i osiowo,

Funkcja Custom Image pozwala użytkownikowi wybrać najbardziej odpowiednie ustawienie w zależności od obiektu lub sceny. Dostępnych jest 11 trybów a wśród nich: tryb krosowania czy Bleach Bypass – do tworzenia dramatycznych efektów wizualnych, do wykorzystania również w filmach. K-30 posiada również 19 charakterystycznych filtrów cyfrowych - w tym np. miniaturę. Dzięki tym narzędziom użytkownik może jeszcze bardziej kreatywne i twórczo korzystać z możliwości aparatu.

blog comments powered by Disqus