PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Maszynki do włosów do 200 zł |TOP 5|

Android w samochodach od czołowych producentów

Android w samochodach od czołowych producentów

Jak wiadomo system Android jest niezwykle popularny i często stosowany w różnych urządzeniach. Tym razem ma on trafić do samochodów. Sojusz, który nosi nazwę Open Automotive Alliance, ma na celu właśnie rozpowszechnienie tego systemu w nowoczesnych samochodach. Z czym to się wiąże i kiedy pojawią się takie pojazdy? O tym w naszym newsie.

Już w ostatnich dniach ubiegłego roku, zrobiło się głośno o współpracy firm Google i Audi. Spodziewano się, że na rozpoczynających się w Las Vegas targach, obie firmy ujawnią szczegóły swojej współpracy. Już dziś wiadomo, że sojusz istnieje, a zaangażowanych firm jest więcej.

Sojusz Open Automotive Alliance został utworzony przez firmy Google, Audi, General Motors, Hyundaia, Hondę oraz Nvidię. Jego głównym celem jest wprowadzenie na rynek aut wyposażonych w system Android. Pomysł wydaje się bardzo śmiały, ale wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku takie pojazdy zostaną nam zaprezentowane.

Warto zaznaczyć, że sojusz będzie dążył do ciągłego udoskonalania świata motoryzacji, a jednym z pierwszych jego kroków będzie właśnie wdrożenie systemu Android.

android_cars

Konkurencja firmy Google jednak nie śpi. W tym roku mają się również pojawić samochody współpracujące z platformą iOS in the Car, o czym Apple informowało już w czerwcu 2013 roku, a ich sojusznikami miałyby być firmy Mercedes, Toyota czy BMW. Jak na razie jednak, sojusz stworzony przez Google wydaje się być konkretniejszy, ale i tak nikt nie jest w stanie przewidzieć jak ta innowacyjność oraz rywalizacja się dalej potoczą.

Ciekawie wygląda również podejście samych firm motoryzacyjnych do samochodów opartych o systemy znane jak dotąd z urządzeń mobilnych. Otóż w większości, nie chcą się one ograniczać do jednego systemu i planują wprowadzać również auto z konkurencyjnym systemem. Czy w przyszłości będziemy musieli wybierać między samochodem od np. firmy Audi z systemem Android lub iOS? Może tak być.

Jedno jest pewne - firmy motoryzacyjne bardzo interesują się systemami typu Android czy iOS i widzą w nich przyszłość branży motoryzacyjnej. Czas pokaże jak sytuacja będzie się dalej rozwijała.

blog comments powered by Disqus
Android w samochodach od czołowych producentów
Autor: Łukasz