PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 3 Tabletów od 600 do 800 złotych

Lexmark ponownie liderem w MPS

Lexmark ponownie liderem w MPS

Lexmark International, globalny dostawca usług związanych z drukiem, został ogłoszony liderem w zakresie usług zarządzania drukiem (MPS) w majowym raporcie Forrester Wave. W raporcie oceniani byli najlepsi dostawcy usług zarządzania drukiem, a Lexmark otrzymał najwyższy wynik za swoją strategię, doświadczenie na rynku MPS, technologię, własne rozwiązania, integrację z procesami biznesowymi, możliwość drukowania mobilnego i możliwość globalnych dostaw.

W raporcie zauważono, że Lexmark jest jednym z dostawców, który jako lider na rynku MPS, jest w stanie „połączyć globalną obsługę z dużymi, ale i zrównoważonymi możliwościami”. Dodatkowo raport podkreślał, że ostatnie przejęcia Lexmarka pomogły firmie skoncentrować się na aplikacjach skierowanych do punktów obsługi klienta (PoS point-of-service) w kluczowych branżach takich jak: handel detaliczny, branża farmaceutyczna, usługi finansowe i opieka zdrowotna, jak również pomagają budować niezależną klasę zintegrowanych systemów zarządzania zasobami informacyjnymi (ECM) oraz przyczyniają się do rozwoju możliwości zarządzania procesami biznesowymi (BPM).

Dostawcy MPS, aby znaleźć się w raporcie musieli spełnić trzy kryteria:

• wpisywać swoje działania w definicję MPS przyjętą przez Forrester Research,

• mieć innowacyjne rozwiązania oraz znaczący udział w rynku,

• generować duże zainteresowanie klientów.

Siedmiu wybranych dostawców było następnie ocenianych pod kątem 16 kryteriów pogrupowanych w trzy obszary – oferta, strategia i rynek.

„Lexmark ściśle współpracuje ze swoimi klientami, po to aby zrozumieć ich potrzeby, a następnie wdrożyć zinywidualizowane rozwiązania MPS, umożliwiające zwiększenie efektywności pracowników, co przysparza korzyści całej organizacji.” – mówi Marty Canning, wiceprezes zarządu firmy Lexmark i prezes działu Imaging Solutions and Services. „Uznanie przez firmę Forrester podkreśla naszą pozycję i zapewnia udokumentowane potwierdzenie, że oferowane przez Lexmarka usługi zarządzania drukiem są dla wielu firm na całym świecie najlepsze w swojej klasie oraz zapewniają rozwiązania i technologie optymalizujące infrastrukturę urządzeń drukujących, przekształcają kluczowe procesy biznesowe oraz pozwalają zaoszczędzić więcej czasu na podstawową działalność biznesową.”

Wyróżnienie w raporcie Forrester Research nie jest jedynym, jakie w ostatnim czasie otrzymał Lexmark.

lexmark

Lexmark liderem w MPS również wg Quocirca, IDC i Gartnera

W rankingu „Krajobraz dostawców usług zarządzania drukiem” , sporządzonym przez firmę Quocirca, Lexmark również znalazł się na pozycji lidera. W raporcie analizowano strategiczne podejście i szeroką ofertę proponowanych usług. Podkreślono wieloletnią pozycję Lexmarka jako lidera, który dostarcza elastyczne i modułowe usługi MPS dla małych i średnich firm na całym świecie. W raporcie zaznaczono, że globalne doświadczenie firmy – obecność w wielu krajach i umiejętność dotarcia do rozproszonych na świecie przedsiębiorstw, stanowi klucz do sukcesu. Quocirca wysoko oceniła specjalistyczną wiedzę i koncentrację Lexmarka na optymalizacji procesów biznesowych. Ponadto, dodatkowe punkty przyznano za silną obecność w branży na całym świecie i dominację w sektorze usług finansowych, a w szczególności na rynku sprzedawców detalicznych.

Natomiast eksperci z firmy badawczej IDC wyróżnili Lexmark jako lidera w raporcie MPS MarketScape. Raport ten stanowi przegląd konkurencyjności dostawców usług zarządzania drukiem. Badania IDC pokazały, że Lexmark zdobył najlepszą ocenę za strategię i możliwości MPS, szczególnie w obszarze obsługi klienta, realizacji operacji i rynkowego podejścia. Tym, co wyróżnia ofertę Lexmarka na rynku usług zarządzania drukiem jest specjalistyczna wiedza z różnych branż, doświadczenie w optymalizacji procesów biznesowych oraz skupienie się na pomocy klientom, by mogli drukować jak najoszczędniej.

Kolejnym istotnym wyróżnieniem jest obecność firmy Lexmark w zestawieniu „Magiczny Kwadrant: Usługi Zarządzania Drukiem na Świecie (Managed Print Services)” opracowanym przez wiodącą firmę analityczną Gartner Inc. W tym raporcie Lexmark był oceniany pod względem „kompletności wizji” oraz „zdolności do jej wykonania”. Badanie podkreśliło pozycję lidera na rynku usług zarządzania drukiem zarówno w kontekście opracowywania usług oraz rozwiązań stanowiących wartość dodaną w organizacjach, jak i na poziomie operacyjnym. Według Gartnera „liderzy dostarczają usługi zarządzania drukiem do szerokiego kręgu klientów, w tym do tych największych oraz najbardziej rozproszonych geograficznie, więc muszą dowieść, że mają globalny zasięg. Muszą nie tylko wykazać zdolność oferowania nowoczesnych usług zarządzania drukiem, ale również zrozumienie, innowacyjne podejście oraz zasoby, aby przygotować się na wymagania rynku w przyszłości.”

Lexmark działa na rynku usług zarządzania drukiem od ponad 12 lat i nieustannie dokonuje znaczących inwestycji w swoją światową infrastrukturę. Zajmuje pozycję lidera w wielu rankingach i badaniach przeprowadzanych przez różne firmy badawcze, co stanowi potwierdzenie uznania usług zarządzania drukiem za jedne z najlepszych na światowym rynku.

blog comments powered by Disqus
Lexmark ponownie liderem w MPS
Autor: Łukasz