PODPOWIEDZI:

Firma Sharp prezentuje zestaw nakładek opisanych alfabetem Braille’a

Firma Sharp prezentuje zestaw nakładek opisanych alfabetem Braille’a

Firma Sharp ogłosiła wprowadzenie specjalnych nakładek opisanych językiem Braille’a. Zostały one wprowadzone do paneli sterowania kilku najnowszych biurowych urządzeń wielofunkcyjnych firmy, włączając w to modele: MX-2610N, MX-3110N, MX-3610N, MX-4110N, MX-4111N, MX-5110N i MX-5111N.

Nowe nakładki w języku Braille’a są przezroczyste i dobrze funkcjonują z wysokiej rozdzielczości ekranami dotykowymi w panelach sterowania urządzeń wielofunkcyjnych. Użytkownicy, administratorzy i osoby posługujące się językiem Braille’a będą w stanie szybko opanować ich położenie i funkcje. Te wyraźne, cienkie i przezroczyste nakładki nie ograniczają łatwych w obsłudze interaktywnych funkcji nowych interfejsów użytkownika, takich jak edycja strony i podgląd obrazu. Podobnie jak etykiety na przyciskach Start (zarówno dla trybu kopiowania w kolo-rze jak i czarno-białym) pozwalają na sprawne korzystanie z najczęstszych funkcji: kopiowania i faksowania. Za-stosowanie nakładek pomoże pracownikom o ograniczonych możliwościach wzrokowych samodzielnie wykonywać zadania związane z kopiowaniem dokumentów lub korzystaniem z faksu.

„Coraz więcej urządzeń biurowych posiada ekrany dotykowe a nakładki na te ekrany, opisane w języku Braille’a pomagają osobom niewidomym i niedowidzącym korzystać z najnowszych technologii biurowych firmy Sharp. Ta innowacja to tylko jeden z przykładów działań firmy Sharp prowadzących do ułatwienia pracy wielu pracownikom” – powiedział Paweł Lisowski, Product Manager PPC ISD w Sharp Electronics Europe GmbH, oddział w Polsce.

sharp ar5623n

Nakładki opisane w języku Braille’a umożliwiają aktualnie dostęp do następujących funkcji:

• Klawiatura numeryczna: przyciski od 0 do 9, *, #, kasowanie

• Przyciski: start (tryb kolorowy i czarno-biały) i przycisk zasilnia

• Przełączniki trybów: kopiowanie, faksowanie oraz przycisk kasuj

• Przyciski 1, 2, 3 i 4 przypisane spersonalizowanym zadaniom

blog comments powered by Disqus
Firma Sharp prezentuje zestaw nakładek opisanych alfabetem Braille’a