PODPOWIEDZI:

Rozwój Ultrabooków nabiera rozpędu, wyznaczając nowy standard przyjemności użytkowania komputerów

Rozwój Ultrabooków nabiera rozpędu, wyznaczając nowy standard przyjemności użytkowania komputerów

W maju 2011 r. firma Intel Corporation przedstawiła rewolucyjną wizję mobilności, tworząc nową kategorię urządzeń, określanych mianem Ultrabook. W pierwszym roku od ogłoszenia tej wizji do sprzedaży weszło dwadzieścia jeden modeli urządzeń z procesorami Intel Core drugiej generacji. Ultrabooki te oferują wysoką wydajność, wbudowane zabezpieczenia i błyskawiczne reakcje na polecenia użytkownika — wszystko to w smukłej, atrakcyjnej obudowie.

Teraz Intel rozpoczyna drugą falę rozwoju kategorii Ultrabook, wprowadzając na rynek systemy z procesorami Intel Core trzeciej generacji (poprzednio znanymi pod nazwą kodową „Ivy Bridge). Najnowsze systemy Ultrabook wyznaczają nowe standardy przyjemności użytkowania komputerów i oferują większy wybór stylów i konstrukcji, a jednocześnie krótszy czas reakcji, większą energooszczędność, skuteczniejsze zabezpieczenia oraz nawet 2-krotnie wydajniejszą obsługę mediów i grafiki w porównaniu z poprzednią generacją.

Jeszcze w tym roku Intel i partnerzy branżowi dodadzą do wybranych modeli Ultrabooków funkcje, które umożliwiają naturalną i intuicyjną interakcję z wykorzystaniem dotyku i głosu, zarówno w przypadku tradycyjnych konstrukcji składanych, jak i nowych urządzeń typu convertible (laptopów z obracanym ekranem dotykowym).

Najważniejsze informacje

• Obecnie mamy do czynienia z okresem bezprecedensowych innowacji w ekosystemie PC, za sprawą systemów dotykowych i wyposażonych w obracane ekrany. Wynikiem jest połączenie najlepszych cech komputerów przeznaczonych do konsumpcji i tworzenia treści. Obecnie w fazie projektu jest 30 Ultrabooków z ekranem dotykowym, spośród których 10 to konstrukcje typu convertible.

• Intel zapewnia użytkownikom Ultrabooków nowy poziom bezpieczeństwa. Funkcje wbudowane w strukturę krzemową w połączeniu z oprogramowaniem i usługami skuteczniej zabezpieczają to, na czym najbardziej zależy konsumentom — tożsamość, dane i sprzęt — umożliwiając beztroskie korzystanie z komputera i zapewniając spokój ducha.

• Intel inwestuje znaczne środki w przyspieszenie rozwoju kategorii Ultrabook. Fundusz Ultrabook o wartości 300 mln dol. powołany przez Intel Capital inwestuje w firmy z całego świata, które wprowadzają innowacje w sprzęcie, oprogramowaniu, technologii bateryjnej i wzornictwie.

Kluczowe cechy Ultrabooków

• Ultrabooki mogą mieć najwyżej 18 mm grubości w przypadku systemów z ekranem o przekątnej mniejszej niż 14 cali i najwyżej 21 mm grubości w przypadku urządzeń z ekranem o przekątnej równej lub większej niż 14 cali; niektóre z dostępnych urządzeń są znacznie cieńsze.

Czas reakcji

• Wszystkie Ultrabooki z procesorami Intel Core trzeciej generacji wznawiają pracę błyskawicznie – przechodzą ze stanu bardzo głębokiego uśpienia (S4) do pełnej funkcjonalności w niespełna 7 sekund, a z tradycyjnego trybu „uśpienia” — jeszcze szybciej. Ponadto, błyskawicznie reagują na polecenia, co oznacza szybkie wczytywanie i uruchamianie ulubionych aplikacji

intel

Przedłużony czas pracy na zasilaniu bateryjnym

• Ultrabooki muszą oferować przynajmniej 5 godzin pracy na zasilaniu bateryjnym, a wiele zapewnia zalecany poziom ponad 8 godzin, nawet w przypadku najcieńszych konstrukcji.

Zabezpieczenia

• Intel Anti-Theft (Intel AT) to sprzętowa technologia, która umożliwia zablokowanie zgubionego lub skradzionego Ultrabooka i pomaga zabezpieczyć poufne informacje na dysku urządzenia. Odzyskany komputer można szybko przywrócić do pełnej funkcjonalności. Usługi Intel AT są oferowane przez takie firmy, jak Absolute Software, Intel, Norton i McAfee.

• Ultrabooki są wyposażone w technologię Intel Identify Protection, która zapewnia wyższy stopień bezpieczeństwa podczas robienia zakupów, korzystania z bankowości lub grania w sieci. Wykorzystuje uwierzytelnianie na poziomie układu scalonego, które przypomina tokeny sprzętowe, i jest powszechnie uważana przez ekspertów za metodę bezpieczniejszą od uwierzytelniania czysto programowego.

Szybki interfejs wejścia-wyjścia

• Ultrabooki z procesorami Intel Core trzeciej generacji oferują technologię USB 3.0 lub Thunderbolt, aby zapewnić bardzo szybki transfer danych.

Procesor

• Rodzina procesorów Intel Core do Ultrabooków

Przyszłe specyfikacje

Realizacja wizji Ultrabook to wieloletnie przedsięwzięcie obejmujące całą branżę, w ramach którego Intel będzie stopniowo spełniał obietnicę bezkompromisowych, najbardziej kompletnych, satysfakcjonujących i bezpiecznych wrażeń użytkownika.

Faza trzecia strategii Ultrabook rozpocznie się w 2013 r., kiedy według założeń Intela większość rynku przejdzie na urządzenia Ultrabook z procesorem nowej generacji o nazwie kodowej „Haswell”.

• Modele z 2013 r. wyposażone w procesory Intel „Haswell” będą dłużej działać w trybie gotowości z połączeniem sieciowym (w niektórych przypadkach ponad 10 dni). Wynika to z ponad 20-krotnego obniżenia poboru mocy przez procesory „Haswell” przy pracy w tym trybie.

blog comments powered by Disqus
Rozwój Ultrabooków nabiera rozpędu, wyznaczając nowy standard przyjemności użytkowania komputerów