PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaki tani alkomat do 300 zł? | TOP 7 |

OXYFax - faksowanie w chmurze

OXYFax - faksowanie w chmurze

Firma OXYCOM - dostawca technologii chmurowych oraz nowoczesnych usług VoIP - uruchomiła nową usługę: OXYFax. Stworzono ją z myślą o użytkownikach, którzy wciąż chcą (lub muszą) korzystać z faksu - ale nie chcą używać tradycyjnego, kłopotliwego w obsłudze urządzenia do faksowania. W przypadku OXYFax odbieranie i wysyłanie wiadomości niczym nie różni się od korzystania z e-maila.

OXYFax funkcjonuje identycznie jak przesyłanie i odbieranie plików graficznych (np. zdjęć) w załącznikach poczty elektronicznej. Wystarczy przygotować plik w formacie PDF i wysłać go na adres fax@oxycom.pl, wpisując w polu temat numer odbiorcy. Odbieranie wiadomości jest jeszcze prostsze - sprowadza się do... sprawdzenia poczty elektronicznej (fax jest dostarczany na podany przez klienta adres e-mail). Dodatkowymi atutami usługi są m.in. możliwość jednoczesnego wysłania faksu do 5 różnych odbiorców, automatyczne powtarzanie wiadomości (w przypadku wykrycia błędów transmisji) oraz profesjonalne wsparcie konsultantów OXYCOM.

Dodajmy, że funkcję zapisywania dokumentów do PDF oferuje np. MS Office, dostępnych jest też wiele darmowych aplikacji umożliwiających zapisanie dowolnego pliku jako PDF. Format ten jest standardem w firmach i zastosowaniach domowych - gwarantuje to identyczny wygląd dokumentu na każdym sprzęcie oraz zgodność z różnymi systemami operacyjnymi i komputerami.

Nowa usługa firmy OXYCOM przeznaczona jest dla dwóch grup użytkowników. Pierwszą stanowią np. użytkownicy firmowi, którzy wysyłają dużo faksów (rozwiązanie to wciąż jest bardzo popularne w polskich firmach i instytucjach), ale nie chcą kupować oddzielnego urządzenia do ich obsługi, pamiętać o zakupie materiałów eksploatacyjnych czy wykupywać oddzielną linię telefoniczną. Dla nich OXYFax będzie rozwiązaniem idealnym - tańszą i wygodniejszą w obsłudze alternatywą dla tradycyjnych faksów.

OXYCOM

Z propozycji OXYCOM chętnie skorzystają z pewnością również ci użytkownicy, którzy z faksów korzystają tylko okazjonalnie - i wtedy wiąże się to z kłopotliwym korzystaniem z tej usługi na poczcie, czy u znajomych.

OXYFax jest oferowany jako dodatkowa funkcjonalność telefonii OXYTel oraz jako całkiem odrębna samodzielna usługa OXYFax Solo dla osób nie będących abonentami OXYTel. Może obejmować zarówno wysyłanie, jak i odbiór faksów lub służyć tylko jako skrzynka odbiorcza dokumentów.

Miesięczny abonament za korzystanie z usługi kształtuje się następująco (podano ceny brutto):

OXYFax (odbieranie i wysyłanie) - 9,84 zł OXYFax (odbieranie) - 5,90 zł OXYFax Solo (odbieranie i wysyłanie) - 11,56 zł OXYFax Solo (odbieranie) - 6,94 zł

Za transmisję wiadomości faksowych do sieci publicznej pobierane są opłaty jak za zwykłe połączenia telekomunikacyjne, zależne od wybranej taryfy i numeru docelowego.

blog comments powered by Disqus
OXYFax - faksowanie w chmurze
Autor: Łukasz