PODPOWIEDZI:

Innowacje ukryte w GALAXY S4

Innowacje ukryte w GALAXY S4

GALAXY S4 zaprojektowano po to, by przybliżyć użytkownikom rzeczy naprawdę istotne i wprowadzić w ich życie więcej spójności. Wbudowane czujniki i zastosowane technologie mają sprawić, że życie stanie się prostsze i wygodniejsze, a telefon będzie pełnił rolę osobistego i niezawodnego asystenta.

Model GALAXY S4 w spójny sposób scala dziewięć sensorów i szereg technologii identyfikacji, rozpoznających zachowania użytkownika, zwiększając komfort obsługi i wygodę użytkowania. Dostępne funkcje znacznie wykraczają poza proste wykonywanie połączeń i uruchamianie aplikacji – nacisk położono na pogłębianie relacji z przyjaciółmi i rodziną, a także na eliminację niepotrzebnych utrudnień, dzięki czemu użytkownik może odzyskać kontrolę nad swoim życiem i poprawić samopoczucie. Każda innowacyjna funkcja Samsung GALAXY S4 powstała w odpowiedzi na spostrzeżenia i potrzeby konsumentów z całego świata.

S4 3

Promocja zdrowia poprzez lepsze poznanie użytkowników i ich otoczenia

Funkcja S Health przekształca GALAXY S4 w towarzysza wspierającego zarówno stan zdrowia jak również ogólną jakość życia użytkownika. Nowością jest termometr z wilgotnościomierzem, który mierzy temperaturę otoczenia i nasycenie wodą powietrza poprzez niewielki otwór w dolnej części obudowy. Następnie na ekranie S Health wyświetlane są parametry zapewniające komfortowe samopoczucie użytkownika.

Analizujący ruch liniowy akcelerometr pełni funkcję towarzysza spacerów (Walking Mate), służąc do pomiaru przebytej trasy na podstawie liczby kroków. Barometr podaje informacje na temat ciśnienia atmosferycznego i wysokości danego punktu nad poziomem morza. Jest to funkcja szczególnie przydatna podczas spacerów po wzniesieniach i w górach, ponieważ w oparciu o dostarczone dane barometr umożliwia dokładny pomiar liczby spalonych kalorii.

Umiejscowiony w lewej górnej części ekranu czujnik RGB mierzy natężenie światła na potrzeby funkcji Samsung Adapt Display, która optymalizuje jasność i ostrość wyświetlacza. Dzięki temu wzrok użytkownika jest w mniejszym stopniu narażony na zmęczenie podczas czytania e-booków lub korzystania z różnorodnych aplikacji.

S4 2

Wygodniejsze i łatwiejsze życie dzięki zrozumieniu zachowań użytkowników

W GALAXY S4 wbudowano szereg czujników do rozpoznawania twarzy, głosu czy ruchów użytkownika, umożliwiających bezdotykową obsługę ekranu i bezproblemowy dostęp do aplikacji.

Dla przykładu, dwa czujniki umieszczone przy przednim aparacie rejestrują gesty i odległość użytkownika od telefonu. Czujnik gestów interpretuje ruchy rąk dzięki odbiciu promieniowania podczerwonego od powierzchni dłoni, umożliwiając odebranie połączenia, zmianę utworu muzycznego lub przewijanie strony internetowej bez dotykania ekranu.

Czujnik zbliżeniowy rejestruje sytuacje, w których użytkownik zbliża smartfon do twarzy. Pozwala błyskawicznie nawiązać połączenie telefoniczne, a przy tym wyłącza ekran, aby zapobiec niepotrzebnej interakcji dotykowej podczas prowadzenia rozmowy.

Wykorzystywana przez aparat fotograficzny technologia rozpoznawania twarzy ma zastosowanie przy funkcji Samsung Smart Pause, która automatycznie zatrzymuje wyświetlany na ekranie film, gdy użytkownik odwraca od niego wzrok, a następnie wznawia odtwarzanie, gdy użytkownik znów spogląda na ekran. Ponadto funkcja Samsung Smart Scroll pozwala bezdotykowo przewijać zawartość ekranu w górę i w dół z pomocą ruchów głową lub przechylając samo urządzenie.

Air View to kolejne udogodnienie zastosowane w GALAXY S4 - umożliwia użytkownikowi szybki podgląd wiadomości pocztowych, treści aplikacji S Planner, galerii zdjęć oraz filmów bez ich otwierania – wystarczy zatrzymać palec nad wybranym plikiem. Jest to możliwe dzięki technologii bezdotykowego sterowania (Finger Hovering) bazującej na pomiarach impulsów elektrycznych i ich zmian w wyniku zbliżania dłoni do powierzchni ekranu. To rozwiązanie – po raz pierwszy wprowadzone w GALAXY Note II – można od tej pory stosować bez dodatkowego rysika (S Pen).

Technologię rozpoznawania głosu zaadaptowano na potrzeby aplikacji S Translator i S Voice Drive. W przypadku funkcji GPS aktywowanej głosowo w S Voice Drive wykorzystuje się czujnik geomagnetyczny, zapewniający precyzyjne określenie położenia.

Kolejna funkcja – Samsung Optical Reader – korzysta z technologii optycznego rozpoznawania znaków (OCR) na potrzeby automatycznego odczytu tekstów i informacji (wiadomości pocztowych, adresów stron www, numerów telefonicznych, kodów QR) przy pomocy wbudowanego aparatu fotograficznego. Następnie urządzenie proponuje uzupełniające funkcje, takie jak tłumaczenie, wyszukiwanie, tworzenie wiadomości tekstowych oraz pocztowych lub nawiązanie połączenia.

S4 4

Energooszczędne sensory z mniejszym poborem mocy

Nawet w przypadku korzystania z tej samej wersji systemu Android można zauważyć znaczne różnice w wydajności baterii pomiędzy urządzeniami poszczególnych producentów – zależy to od optymalizacji działania oprogramowania. GALAXY S4 wyposażono w mikrokontroler (MCU) uruchamiający procesor aplikacji (AP) tylko w niezbędnych przypadkach, ponadto możliwe jest sterowanie sensorami bez aktywacji procesora AP. W rezultacie GALAXY S4 gwarantuje zoptymalizowany pobór mocy.

Samsung chciał stworzyć coś nowego – coś, co wniosłoby znaczącą zmianę do życia użytkownika. GALAXY S4 przybliża użytkownikowi to, co w życiu najważniejsze, a jednocześnie scala poszczególne, dynamiczne światy w jedną rzeczywistość, której odtąd można doświadczać bez ograniczeń. Smartfon ma wiele zróżnicowanych, innowacyjnych funkcji, które niezauważalnie działają w tle, wspierając użytkownika w różnych codziennych sytuacjach.

Samsung GALAXY S4 jest dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 2799 zł w kolorze czarnym i białym.

blog comments powered by Disqus
Innowacje ukryte w GALAXY S4