PODPOWIEDZI:

Porozumienie Land Rover i Bowler – w 4,2 sekundy do „setki”

Porozumienie Land Rover i Bowler – w 4,2 sekundy do „setki”

Bowler to brytyjski producent specjalistycznych samochodów rajdowych, współpracujący z Land Roverem od połowy lat 80. Samochody wyczynowe Bowlera zawsze opierały się na technologii Land Rovera, a podpisane porozumienie sformalizuje i pogłębi kooperację obu marek. Dzięki nawiązanej współpracy na drogi trafi model EXR S wyposażony w 5-litrowy silnik benzynowy V8 o mocy 550 KM, który zapewni przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,2 sekundy.

W ramach współpracy, pojazdy Bowlera będą wyposażone w układ napędowy i podwozie Land Rovera. Zgodnie z podpisaną umową, wszystkie samochody Bowlera zostaną oznakowane „Powered by Land Rover”, co podkreśli znaczenie Land Rovera w rozwoju znanej marki rajdowej.

„Wyczynowe Bowlery pokazują, do czego zdolne są samochody zbudowane w oparciu o technologię Land Rovera. Pozbawione wszelkich ograniczeń nakładanych na seryjne modele, ukazują potencjał drzemiący w produktach Land Rovera. Rozwinięcie współpracy między markami pozwoli naszym inżynierom bardziej elastycznie patrzeć na kwestię wytrzymałości i ekstremalnej wydajności” – powiedział Mark Cameron, Land Rover Brand Experience Director.

Bowler i Land_Rover

Bowler jest światowym liderem w produkcji specjalistycznych samochodów rajdowych. Najnowszy model EXR został stworzony z myślą o pokonywaniu najtrudniejszych rajdów na świecie. EXR wykorzystuje zmodyfikowaną, wolnossącą jednostkę 5,0 l V8 Range Rovera Sport, ograniczoną zgodnie z wymogami FIA do 300 KM i 582 Nm.

Nowością w ofercie Bowlera, osiągniętą dzięki nawiązanemu porozumieniu, będzie pierwszy w historii marki samochód dopuszczony do ruchu drogowego – model EXR S. Wyposażony w zmodyfikowany 5-litrowy silnik benzynowy V8 z Range Rovera Sport rozwinie potężną moc 550 KM oraz 708 Nm, co przy masie wynoszącej jedynie 1800 kg pozwoli mu przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 4,2 sekundy.

blog comments powered by Disqus
Porozumienie Land Rover i Bowler – w 4,2 sekundy do „setki”