PODPOWIEDZI:

Panasonic i Sony wspólnie opracują panele OLED nowej generacji

Panasonic i Sony wspólnie opracują panele OLED nowej generacji

Firmy Panasonic i Sony poinformowały dziś o podpisaniu umowy dotyczącej współpracy przy produkcji paneli i modułów OLED nowej generacji do telewizorów i wyświetlaczy wielkoformatowych.

Sony i Panasonic planują zintegrować swoje technologie i know-how, aby zwiększyć efektywność prac badawczo-rozwojowych w obszarze paneli i modułów OLED nowej generacji. Firmy wspólnie opracują technologię OLED opartą na metodzie nadruku, która umożliwi masową produkcję dużych paneli i modułów OLED o wysokiej rozdzielczości. Obie firmy planują rozpocząć masową produkcję w roku 2013.

Firma Sony wprowadziła na rynek pierwszy telewizor OLED w roku 2007. Był to model o przekątnej ekranu 11 cali. Następnie udostępniła także 25-calowy profesjonalny monitor OLED w roku 2011 i kontynuowała opracowywanie urządzeń oraz masową produkcję wyświetlaczy OLED przy użyciu technologii osadzania. Sony aktywnie promuje także prace badawczo-rozwojowe nad technologiami OLED nowej generacji, takimi jak hybrydowe urządzenia OLED oraz technologie produkcji z wykorzystaniem osadzania i nadruku, a także sterowniki TFT (oparte na tranzystorach cienkowarstwowych), takie jak Oxide TFT (tlenkowe) i elastyczne tranzystory organiczne.

panasonic logo

Firma Panasonic jest liderem w dziedzinie rozwoju technologii ekranów wielkoformatowych oraz paneli OLED o wysokiej rozdzielczości. Firma stosuje m.in. najnowocześniejszą metodę „nadruku całościowego”, dzięki której ekrany wielkoformatowe można wytwarzać po niższych kosztach. Firma Panasonic jest także właścicielem innowacyjnych technologii produkcji, które umożliwiają wytwarzanie paneli OLED tą metodą. Firma Panasonic bada również przyszłe możliwe zastosowania paneli OLED. Prowadzone przez nią prace badawczo-rozwojowe koncentrują się między innymi na giętkich panelach OLED oraz wielkoformatowych, przypominających arkusze wyświetlaczach o wysokiej jakości.

Oprócz wspólnych prac badawczo-rozwojowych związanych z technologiami paneli i modułów OLED nowej generacji, firmy Sony i Panasonic rozważają także współpracę przy ich masowej produkcji. Każda z firm zamierza także korzystać z własnych atutów, opracowując i komercjalizując konkurencyjne i wysokowydajne telewizory oraz wyświetlacze wielkoformatowe OLED nowej generacji.

blog comments powered by Disqus
Panasonic i Sony wspólnie opracują panele OLED nowej generacji