PODPOWIEDZI:

Intel porzuca projekt inteligentnych okularów

Intel porzuca projekt inteligentnych okularów

Niestety - inteligentne okulary Intel Vaunt prawdopodobnie nigdy nie powstaną. Intel stracił cierpliwość i podjął stosowne kroki, które przesuwają na bok wszelkie projekty związane z inteligentnymi gadżetami ubieralnymi.

Okulary Intel Vaunt, o których pisałem kilka miesięcy temu mogły moim zdaniem zrewolucjonizować swój rynek. Powodem było głównie to, że wyglądały zupełnie normalnie, oferując przy tym wiele modułów, laserowy projektor czy długi czas pracy.

Okazuje się jednak, że Intel porzucił ten projekt. Ba, cały oddział odpowiedzialny za inteligentne gadżety ubieralne został zamknięty - działał od 2013 roku.

No cóż, trochę się temu nie dziwię, gdyż wspomniany oddział mimo zainwestowanej w niego fortuny nie wypuścił żadnego produktu na rynek. 5 lat to chyba wystarczający czas, by coś stworzyć i wprowadzić do sprzedaży. 

Gogle VR w dobrych cenach >>>

Wyniki słabe, to i Intel stracił cierpliwość i pozbył się kuli u nogi. Szkoda, że inteligentne okulary Intela nie powstaną. Rodzi się jednak pewne pytanie - czy prace nad ubieralnymi gadżetami mają w ogóle sens? Czy tego typu wynalazki mogą mieć jakieś sensowne zastosowanie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Intel

blog comments powered by Disqus
Intel porzuca projekt inteligentnych okularów