PODPOWIEDZI:

AOC utrzymuje miejsce w pierwszej dziesiątce na europejskim rynku monitorów

AOC utrzymuje miejsce w pierwszej dziesiątce na europejskim rynku monitorów

Firma AOC, specjalizująca się w produkcji monitorów, skutecznie umocniła swoją pozycję wśród wiodących dostawców monitorów. Mimo spadków obrotów na rynku europejskim, firma AOC znajduje się w pierwszej dziesiątce dostawców monitorów w Europie w pierwszym kwartale 2012. W niektórych krajach odnotowano nawet znaczny wzrost. Natomiast z powodu kryzysu ekonomicznego w krajach południowej Europy i ograniczenia zakupów przez konsumentów i firmy nastąpił spadek dotychczas dobrej sprzedaży na tych rynkach, podobnie jak w przypadku wielu konkurentów.

We Francji AOC uzyskała nadzwyczaj dobre wyniki. W pierwszym kwartale sprzedano ponad 46 000 monitorów, co oznacza 30-procentowy wzrost rok do roku (I kw. 2011 I kw. 2012) oraz najlepszy kwartalny wynik AOC w historii we Francji. Sprzedaż podwoiła się w ciągu dwóch lat, co dało AOC awans na siódmą pozycję w tym kraju.

aoc

Z roku na rok sprzedaż zwiększyła się nieznacznie w Polsce i w Niemczech. Na dynamicznym rynku monitorów w Polsce AOC zajmuje szóstą pozycję po pierwszym kwartale 2012.

Mimo kryzysu ekonomicznego oddział hiszpański zwiększył sprzedaż o 25% w porównaniu z poprzednim kwartałem. Tym samym AOC zajmuje w Hiszpanii ósmą pozycję po I kw. 2012.

AOC 60ID

Przy sprzedaży ponad 76 000 sztuk w pierwszym kwartale, AOC zanotowała rekord wszech czasów w Rosji w 2012. AOC zwiększyła swój udział w rynku do 5,5% i obecnie zajmuje siódme miejsce. W porównaniu rok do roku (I kw. 2011 I kw. 2012) sprzedaż wzrosła niemal trzykrotnie.

Kolejny sukces został odnotowany w Norwegii. W trakcie pierwszego kwartału AOC udało się wejść do pierwszej piątki na rynku monitorów, przy udziale w rynku nieco poniżej 7%.

blog comments powered by Disqus
AOC utrzymuje miejsce w pierwszej dziesiątce na europejskim rynku monitorów