PODPOWIEDZI:

Przedwakacyjna rywalizacja Canona i Nikona

Przedwakacyjna rywalizacja Canona i Nikona

Tuż przed rozpoczęciem gorącego, sprzedażowego sezonu dwaj główni konkurenci w branży fotograficznej podzielili się uwagą konsumentów. Canon zdominował kategorię cyfrowych kompaktów, Nikon zaś króluje pośród czołowych producentów lustrzanek i obiektywów. Raport Porównywarki Cen Okazje.info pokazuje jednak, że do pojedynku na szczycie może wkrótce dołączyć nieoczekiwany gracz.

Wiemy jaki aparat zabiorą na urlop internauci – wyniki raportu „Preferencje zakupowe w kategorii Fotografia” pokazują, że dla większości ideałem jest kompaktowy model Canona w cenie do 500 zł, wyposażony w 11-15 Mpix matrycę oraz jedenastokrotny zoom optyczny. Co ciekawe, drugie miejsce na podium ulubionych marek Polaków zajęło Fuji, producent, który do tej pory nie był zaliczany do liderów branży fotograficznej. Lekkie i poręczne kompakty cyfrowe osiągnęły wyraźną przewagę nad lustrzankami – ich zakup planuje dwa razy więcej internautów.

Faworytem wybierających lustrzanki jest Nikon z modelami D3100 i D5100. Zaufanie do marki okazuje się kluczowe, także przy powiększaniu zaplecza sprzętowego. Jeśli już decydujemy się na zakup konkretnego korpusu aparatu, wolimy też dobrać obiektywy tego samego producenta. Widać to jasno na podstawie wyników badania - Nikon automatycznie wygrywa zarówno w kategorii najczęściej oglądanych lustrzanek, jak i obiektywów. Nie bez znaczenia dla dużej popularności obiektywów jest rozwój aparatów z wymienną optyką, dlatego też na serwisie Okazje.info stworzyliśmy nowe podkategorie, które mają pomóc użytkownikom w szybszym odnalezieniu konkretnych produktów. - mówi Michał Rajca, opiekun działu Fotografia.

nikon vs canon

Przełom czerwca i lipca to gorący okres w branży fotograficznej – to właśnie teraz przyszli urlopowicze dokonują inwestycji w nowy sprzęt. Choć zarówno w przypadku kompaktów jak i lustrzanek, najważniejszym kryterium wyboru asortymentu jest marka, niemal równie istotne okazują się ceny oraz lokalizacja sklepu posiadającego produkt w asortymencie. Statystyczny kupujący nowy aparat fotograficzny to zatem świadomy konsument, oczekujący wysokiej jakości sprzętu połączonej z korzystną ceną i pewnością zakupu. Zainteresowanych szczegółowymi danymi odnośnie zakupowych preferencji Internautów zapraszamy do pełnej wersji raportu „Preferencje zakupowe w kategorii Fotografia”.

blog comments powered by Disqus
Przedwakacyjna rywalizacja Canona i Nikona