PODPOWIEDZI:

Płyty główne GIGABYTE z interfejsem Thunderbolt już niedługo trafią do sprzedaży

Płyty główne GIGABYTE z interfejsem Thunderbolt już niedługo trafią do sprzedaży

Mamy dobrą informację dla użytkowników, którzy chcą się przekonać o możliwościach złącza Thunderbolt. Pierwsze płyty główne GIGABYTE wyposażone w tą technologię trafią wkrótce do sprzedaży. Już dzisiaj możemy zdradzić częściową specyfikację modeli, które pojawią się na sklepowych półkach jako pierwsze.

Będą to płyty główne GIGABYTE o nazwie Z77X-UP5 TH oraz Z77X-UP4 TH. Już po nazwie możemy się łatwo zorientować, że płyty powstały w oparciu o najnowszy chipset Intel Z77. Wspierają one obsługę procesorów Intel zarówno drugiej jak i trzeciej generacji. Skrót „TH” w nazwie wskazuje natomiast, że płyty wspierają interfejs Thunderbolt, który umożliwia szybki transfer danych pomiędzy wieloma urządzeniami jednocześnie z prędkością 10 Gb/s a w przyszłości do 100 Gb/s. Jest to prędkość nawet 20-krotnie większa, niż w przypadku standardowego złącza USB 2.0. Rozwiązanie to jest więc idealne dla użytkowników komputerów, którzy stawiają na ultraszybki transfer danych, takich jak zdjęcia, filmy czy muzyka. Należy również wspomnieć, iż Thunderbolt może zastąpić interfejsy USB, FireWire oraz HDMI, ponieważ pozwala na bardzo szybki transfer danych w dwie strony, łączy wiele urządzeń jednocześnie i obsługuje liczne protokoły, dzięki czemu jest to najbardziej uniwersalne i najszybsze złącze dostępne obecnie na rynku.

thunderbolt dual

Z77X-UP5 TH oraz Z77X-UP4 zostały wyposażone w komponenty najwyższej jakości: wszystkie kondensatory polimerowe oraz technologię Ultra Durable 5 z nowymi układami scalonymi IR3550 PowIRstage ICs, zapewniającymi wysokie możliwości OC. Płyty posiadają natywne wsparcie dla PCIE 3.0, USB 3.0 oraz SATA 3. Z77X-UP4 TH to bardzo wydajna konstrukcja o wszechstronnym zastosowaniu, która sprawdzi się również jako platforma do gier oraz overclockingu. Posiada podwójną ochronę BIOSu przed usterkami w postaci techonogii OC DualBIOS, przyciski funkcyjne na płycie ułatwiające podkręcanie, punkty pomiarowe napięcia oraz 5 wentylatorów z funkcją smart. Płyta wspiera niezwykle wydajną 6-cio fazową sekcję zasilania, 4 banki pamięci DIMM, 6 gniazd PCI Express: 1x PCIe x16, 1x PCIe x8, 1x PCIe x4, 3x PCIe x1 oraz gniazdo PCI. Oprócz tego płytę wyposażono w 2 porty SATA 3, USB 3.0, dwa porty Thunderbolt oraz złącza HDMI/DVI. Z77X-UP5 TH natomiast, oprócz wszystkich wymienionych cech, charakteryzuje się jeszcze potężniejszą, bo 8-mio fazową sekcją zasilania, posiada aż 6 portów SATA 3.0 oraz złącze eSATA pozwalające na podłączenie małych dysków SSD. Obie płyty dodatkowo wspierają technologię On/Off charge, pozwalającą na naładowanie zewnętrznego urządzenia USB, nawet przy wyłączonym komputerze.

blog comments powered by Disqus
Płyty główne GIGABYTE z interfejsem Thunderbolt już niedługo trafią do sprzedaży