PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

LG Optimus 2X – czy dwurdzeniowa Tegra zmiażdży konkurencję?

LG Optimus 2X – czy dwurdzeniowa Tegra zmiażdży konkurencję?

Od chwili pojawienia się informacji na temat prac nad dwurdzeniowymi procesorami przeznaczonymi dla smartfonów, cała branża z niecierpliwością wyczekuje premiery pierwszego telefonu wykorzystującego takie monstrum. Tym przełomem, wedle wszelkich znaków na lądzie i niebie, będzie najprawdopodobniej LG Optimus 2X, który zadebiutuje w styczniu przyszłego roku.

LG Optimus 2X, który wedle najświeższych informacji ma zadebiutować już w styczniu przyszłego roku, będzie najprawdopodobniej pierwszym na rynku smartfonem wykorzystującym dwurdzeniowy układ Nvidia Tegra 2 pracujący z częstotliwością 1 GHz! Potężna jednostka centralna daje z całą pewnością także i olbrzymie możliwości. Według wstępnych informacji dostępnych w sieci wiemy, że telefon będzie w stanie zarówno odtwarzać jak i nagrywać filmy w rozdzielczości full HD – 1080p. Do rejestracji wideo ma służyć sensor o rozdzielczości 8-megapiskeli. Tak nagrane materiały będziemy mogli oglądać na wbudowanym, czterocalowym ekranie o rozdzielczości 480x800 punktów lub, korzystając z wyjścia HDMI, na dowolnym telewizorze LCD.

Optimus 2X będzie także umożliwiał prowadzenie wideoczatów za pomocą kamery 1,3-megapikseli umieszczonej we frontowej części obudowy. Dzięki wsparciu dla standardu DLNA, Optimus 2X może również sprawdzić się, w niewielkich sieciach domowych, jako doskonałe, mobilne centrum odtwarzania plików multimedialnych.

optimus_3

Wiele pytań i wątpliwości wiąże się z czasem pracy na baterii. Niestety na chwilę obecną brak potwierdzonych informacji odnośnie energochłonności dwurdzeniowej Tegry, jak i prognozowanego czasu pracy z ogniwem o pojemności 1500 mAh, w które wyposażony jest Optimus 2X. Z odpowiedzią na to pytanie będziemy musieli wstrzymać się najprawdopodobniej aż do czasu premiery i oficjalnych testów.

optimus6

Nie mniejsze zainteresowanie, ze względu na wykorzystanie dwurdzeniowej Tegry, wzbudza moc obliczeniowa opisywanego telefonu. Z pierwszych przecieków, które krążą po sieci i dotyczą jednego z prototypów, LG Optimus 2X ma oferować ponad dwukrotnie wyższą wydajność od dotychczas dostępnych rozwiązań (m.in. iPhone 4 i Nexus S), zwłaszcza w grafice 3D. Jeśli powyższe informacje potwierdzą się, to fani mobilnej rozrywki otrzymają nową, doskonałą platformę do gier. Tym bardziej, że LG wyposażył Optimusa w żyroskop, który znacznie zwiększy możliwości precyzyjnego wykorzystania telefonu jako kontrolera w grach.

W dniu debiutu LG Optimus 2X będzie pracował pod kontrolą systemu Android 2.2, jednak według zapewnień Koreańczyków prace nad adaptacją najnowszej wersji OS-a Google już trwają.

optimus_1

Na koniec można jeszcze dodać, że telefon wyposażony jest w 8 GB wbudowanej pamięci, którą będziemy mogli rozszerzyć o kolejne 32 GB za pomocą kart microSDHC.

Optimus 2X, według wstępnych zapowiedzi, w pierwszej kolejności ma pojawić się na rynku koreańskim, następnie telefon trafi do Europy.

blog comments powered by Disqus
LG Optimus 2X – czy dwurdzeniowa Tegra zmiażdży konkurencję?