PODPOWIEDZI:

Garmin Swim - pływaj z zawodowcem

Garmin Swim - pływaj z zawodowcem

Garmin prezentuje Garmin Swim – pierwszy zegarek treningowy w ofercie producenta przeznaczony dla amatorów pływania, umożliwiający pomiar dystansu, tempa, wymachów ramion, oraz identyfikację stylu pływania. Garmin Swim policzy wszystko to, co do tej pory trzeba było liczyć w pamięci. Intuicyjny interfejs składa się z 6 przycisków, co daje prosty i szybki dostęp do potrzebnych funkcji.

Prosta obsługa

Garmin Swim jest gotowy do użycia od razu po wyjęciu z pudełka – wystarczy podać długość basenu, na którym pływamy i rozpocząć trening. Opływowa konstrukcja zegarka umożliwia swobodne ruchy ramion i nie ogranicza prędkości pływania. Bateria Garmin Swim wytrzymuje cały rok i bez problemu można ją wymienić samodzielnie, bez potrzeby korzystania ze specjalistycznego serwisu.

Kalkulacja godna mistrza

Z Garmin Swim na nadgarstku amatorzy pływania mogą skupić się na technice zamiast liczyć w myślach przepłynięte baseny. Zegarek automatycznie analizuje styl pływania, śledzi długości, liczy wymachy, dystans, tempo i inne. Tylko kilkoma naciśnięciami pływacy mogą zapisywać wykonywane ćwiczenia czy wykonywać serie treningowe na czas bez potrzeby ciągłego spoglądania na basenowy zegar. Garmin Swim umożliwia także wyliczenie punktacji SWOLF - czasu przepłynięcia pojedynczej długości basenu oraz cykli ruchów ramion na tym dystansie. Ułatwia to analizę i planowanie zwiększenia efektywności pływania.

Motywacja na co dzień

Smukły i stylowy Garmin Swim może być również wykorzystywany na co dzień jako zwykły zegarek, motywując jednocześnie do osiągania kolejnych celów pływackich. Poniżej informacji o godzinie Garmin Swim wyświetla tygodniowy przepłynięty dystans. Zegarek umożliwia zaprogramowanie dwóch stref czasowych i ustawienie budzika – koniec z porannymi wymówkami i nie wstawaniem na trening w basenie.

Garmin Swim

Efektywna analiza danych treningowych

Po zakończeniu ćwiczeń dane treningowe można przesłać na platformę Garmin Connect (https://connect.garmin.com), umożliwiającą bezpłatną analizę . Pływacy mogą szybko i wygodnie przeglądać swoje treningi, śledzić podsumowania, ustalać nowe cele, dzielić się doświadczeniami i danymi treningowymi z trenerami, przyjaciółmi i rodziną. Garmin Connect to platforma społecznościowa, gromadząca miliony użytkowników z całego świata, którzy zarejestrowali już ponad 2 miliardy przebiegniętych, przepłyniętych lub przejechanych na rowerze mil! Dzięki bezprzewodowej technologii ANT+ i wtyczki USB dołączanej do Garmin Swim, dane treningowe są automatycznie przesyłane do komputera, gdy znajdą się w jego zasięgu. Garmin Connect jest kompatybilny z komputerami Mac oraz z systemem Windows.

Specyfikacja techniczna

Wymiary urządzenia (szer. x wys. x dł.): 4,8 x 1,3 x 4,4 cm (1,9 x 0,5 x 1,7 cala) Masa: 40,0 g (1,4 uncji) Rozdzielczość wyświetlacza (szer. x wys.): 55 x 31 pikseli Bateria: CR2032 (wymieniana przez użytkownika) Czas działania baterii: 1 rok Wodoszczelność: tak (50 m) Obsługa GPS: nie

Funkcje

Obliczanie długości/liczby okrążeń: tak Wyświetlanie dystansu: tak Obliczanie liczby ruchów: tak Wyświetlanie tempa: tak Kalorie: tak Tętno: nie Wynik SWOLF: tak Identyfikacja stylu pływackiego: tak Szybkie treningi na czas: tak Konfigurowalne strony treningów: tak Automatyczne wykrywanie czasu odpoczynku: tak Wprowadzanie programu ćwiczeń: tak (wymagane wprowadzenie danych przez użytkownika) Zgodność z Garmin Connect: tak Automatyczna synchronizacja (automatyczne przesyłanie danych do komputera): tak Przechowywanie danych: tak (co najmniej 30 treningów) Zegarek sportowy: tak Dodatkowe funkcje zegarka: aktualny czas (format 12-/24-godzinny), dwie strefy czasowe, kalendarz (dzień/data) i codzienne budzenie. Aby zobaczyć Garmin Swim w akcji, wejdź na: www.garmin.com/swim.

Zegarek dostępny będzie w sprzedaży w lipcu 2012 w sugerowanej cenie detalicznej 149 euro. Więcej informacji można znaleźć na: https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=425&pID=97287

blog comments powered by Disqus
Garmin Swim - pływaj z zawodowcem