PODPOWIEDZI:

Sony Mobile otrzymał cztery nagrody Red Dot za wzornictwo produktowe

Sony Mobile otrzymał cztery nagrody Red Dot za wzornictwo produktowe

Firma Sony Mobile Communications („Sony Mobile”) ogłosiła dziś, że otrzymała cztery nagrody Red Dot 2012 w kategorii wzornictwa produktowego, a także jedno honorowe wyróżnienie. Jury złożone z międzynarodowych ekspertów oceniało zgłoszone do konkursu produkty pod względem kluczowych kryteriów, obejmujących stopień innowacyjności, ergonomiczność, trwałość oraz przyjazność dla środowiska naturalnego. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Essen, Niemcy, 2 czerwca 2012 r.

“Wzornictwo znajduje się w samym centrum filozofii rozwijania produktów Sony Mobile, a nagrody świadczą o doskonałej jakości wzornictwa naszych smartfonów Xperia, jak również akcesoriów do smartfonów. Są dowodem naszego zaangażowania w projektowaniu przyjaznych użytkownikowi smartfonów, bez pójścia na kompromis, jeżeli chodzi o funkcjonalność czy wzornictwo,” powiedziała Jeanna Kimbré, Director of Creative Product Design w Sony Mobile Communications.

sony

Zwycięzcy nagród

Smartfony Xperia active oraz Xperia ion, zestaw bezprzewodowych słuchawek stereo Smart Wireless Headset pro oraz stacja SmartDock do Xperia ion otrzymały nagrody Red Dot w kategorii wzornictwa produktowego, a smartfon Xperia ray otrzymał honorowe wyróżnienie. Rozpiętość nagród świadczy o zaangażowaniu firmy Sony Mobile w tworzenie produktów stylowych, odznaczających się najnowocześniejszym wzornictwem.

  • Xperia active ma piękny, odporny na zarysowania wyświetlacz, który można dotykać nawet mokrymi palcami i przeglądać w pełnym słońcu. Wyświetlacz otacza i chroni mocna obudowa z aluminium. Według słów jury: „wszystkie detale składają się na wrażenie surowości i super przyjazności, jednocześnie przekazując wysoką jakość."

  • Xperia ion może poszczycić się dużym wyświetlaczem obejmującym frontową część urządzenia. Smartfon ma proste, ale przemawiające swoją efektywnością wzornictwo, które sprawia wrażenie, jakby telefon unosił się na dłoni. Jurorów zachwycił „kontrast pomiędzy czarnym wyświetlaczem a aluminiową obudową telefonu, co sprawia wrażenie wysokiej jakości, wzmocnione precyzją wykonania."

  • Stacja SmartDock do Xperia ion ma wygięty profil, co umożliwia ergonomiczne oglądanie. Jej subtelne, ale wysokiej klasy wzornictwo pozwala demonstrować w pełnej krasie liczne funkcje stacji, w tym możliwości podłączenia myszy, klawiatury, telewizora HD oraz wielu innych urządzeń. Akcesorium zjednało jury swoim „płynnym połączeniem ze smartfonem umieszczanym w stacji”.

  • Dyskretne, nie narzucające się wzornictwo zestawu bezprzewodowych słuchawek stereo Smart Wireless Headset pro jest minimalistyczne z natury i atrakcyjne dla wielu odbiorców, z różnych środowisk.

  • Smukły, dynamiczny kształt smartfona Xperia ray doskonale dopasowuje się do dłoni. Aluminiowe boki smartfona z platformą Android dają pozytywne wrażenia dotykowe, jednocześnie przekazując solidność i najwyższą jakość.

Konkurs, w którym przyznawana jest nagroda Red Dot w kategorii wzornictwa jest jednym z największych i najbardziej cenionych na świecie konkursów wzornictwa. Co roku bierze w nim udział ponad 14.000 kandydatów z 70 krajów.

blog comments powered by Disqus
Sony Mobile otrzymał cztery nagrody Red Dot za wzornictwo produktowe