PODPOWIEDZI:

Bezprzewodowa sieć za bezcen!

Bezprzewodowa sieć za bezcen!

Bezprzewodowe rutery w technologii n oferują różne prędkości przesyłania danych. Umiejętne określenie jakiej konkretnie prędkości potrzebujemy pozwala na idealne dopasowanie urządzenia do naszych potrzeb. Obecnie rutery oferują prędkości rzędu 150 megabitów na sekundę (Mb/s), 300 Mb/s oraz 450Mb/s. Rutery oferujące prędkość 150Mb/s to korzystne oraz bezpieczne rozwiązanie w przystępnej cenie. W tym artykule pomożemy Ci określić, który ruter z serii 150Mb/s będzie dla Ciebie idealny.

Zasięg

Najbardziej widoczną różnica między ruterami 150Mb/s, a ruterami o większej prędkości połączenia jest zasięg sygnału. Liczba anten ma tutaj duże znaczenie, generalnie więcej niż jedna antena powoduje drastyczny wzrost zasięgu urządzenia. Urządzenia 150Mb/s posiadają jedną antenę, dzięki czemu nadają się one do użytku np. w mieszkaniach. Jeżeli posiadasz duży dom rozważ zakup urządzeń 300Mb/s lub nawet 450Mb/s. Jeżeli natomiast mieszkasz w mieszkaniu lub apartamencie, z pewnością nie zauważysz różnicy w wydajności między ruterami 150Mb/s, a 300Mb/s.

Prędkość

Średnia odległość między ruterem, a salonem wynosi poniżej 10m. Salon to pomieszczenie, w którym użytkownicy najczęściej korzystają z sieci łącząc się z Internetem oraz strumieniując pliki wideo w jakości HD wprost na ekran telewizora. W zasięgu tych 10m konsumenci musieliby bardzo się natrudzić, by znaleźć różnice w wydajności między ruterami 150Mb/s a 300Mb/s. Dlaczego tak jest? Zakładamy, że posiadasz 20Mb/s łącze internetowe od swojego dostawcy. Zarówno ruter 150Mb/s jak i 300Mb/s pozwoli na osiągnięcie pełnej prędkości połączenia z Internetem na odległości do 10m.

Bezpieczeństwo

Wszystkie nowe rutery pracujące w technologii n posiadają silnie szyfrowane połączenie. Stare wersje kluczy szyfrujących w standardach g zostały już złamane. Wszystkie rutery pracujące w technologii n mają te same metody zabezpieczenia danych. Ustaw swój ruter na najbezpieczniejsza metodę szyfrowania WPA2 ze świadomością, że jeszcze nikomu nie udało się złamać tego klucza szyfrującego.

Technologia GREEN

Ruter TEW-711BR jest ekstremalnie energooszczędny – kiedy go nie używamy przechodzi automatycznie w tryb oszczędzania energii. Ruter podczas używania wykonuje najbardziej wydajne polączenia z innymi urządzeniami. Średnie zużycie energii elektrycznej jest o około 50% mniejsze niż w ruterach nie posiadających technologii oszczędzania energii.

TEW-711BR

Uaktualnienie do technologii n

Uzytkownicy, którzy posiadają stary komputer z wbudowaną kartą sieciową pracującą w technologii g, mogą w łatwy i szybki sposób uaktualnić swój sprzęt i tym samym zyskać na prędkości oraz bezpieczeństwie. Pamiętaj, przesyłanie danych w starym standardzie g grozi ich utratą – klucz szyfrujący może zostać złamany w łatwy oraz szybki sposób. Posiadając nawet jedno urządzenie pracujące w standardzie g narażasz swoją całą infrastrukturę na ataki. Adapter pod USB, model TEW-648UBM to urządzenie, które pozwala na znaczne przyspieszenie prędkości Twojej sieci w porównaniu do wolnodziałającej sieci 54Mb/s. TEW-648UBM ma kompaktowe rozmiary, wystaje ponad wejście USB na zaledwie 8mm dzięki czemu nie ma potrzeby wyjmowania tego adaptera z gniazda USB nawet podczas korzystania z laptopa.

Wbudowane wi-fi

Dzisiejszy konsument posiada wiele urządzeń z wbudowaną bezprzewodową kartą sieciową. Smartfony z systemem Android oraz IPhone posiadają wbudowane wifi, wiele tabletów oraz laptopów również posiada wbudowane wifi. Inne urządzenia również posiadają wbudowane wifi, chociażby konsole do gier, kamery IP czy centra multimedialne. Prędkość przesyłania danych dla wyżej wymienionych urządzeń z reguły nie przekracza 150Mb/s, dlatego też ruter TEW-711BR o prędkości przesyłania danych rzędu 150Mb/s nie zmniejszy potencjału urządzeń bezprzewodowych podłączonych do sieci.

Model TEW-711BR

Gwarancja: 3 lata

Sugerowana cena detaliczna: ok. 100zł

Opis produktu:

https://www.trendnet.com/langpl/products/proddetail.asp?prod=225_TEW-711BR&cat=174

Model TEW-648UBM

Gwarancja: 3 lata

Sugerowana cena detaliczna: ok. 50 zł

Opis produktu:

https://www.trendnet.com/langpl/products/proddetail.asp?prod=195_TEW-648UBM&cat=175

blog comments powered by Disqus
Bezprzewodowa sieć za bezcen!