PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

SHARP wprowadza na rynek nowy telewizor LCD AQUOS serii LE540E oraz sieciową miniwieżę XL-HF401PH

SHARP wprowadza na rynek nowy telewizor LCD AQUOS serii LE540E oraz sieciową miniwieżę XL-HF401PH

Telewizor AQUOS LC-46LE540E został wyposażony w panel o przekątnej 40” lub 46“ i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 x 3) z powłoką antyrefleksyjną dzięki czemu w słoneczne dni nie będziemy rozpraszani odbiciami na ekranie. Cechuje go również odświeżanie na poziomie 100Hz z filtrem poprawiającym jakość odtwarzanego obrazu, wbudowany Tuner HD (DVB-T / DVB-C), dekoder MPEG2 / MPEG4 H.264 oraz złącze USB i wsparcie dla DLNA umożliwiające bezpośrednie odtwarzanie plików multimedialnych na telewizorze z pamięci USB lub sieci domowej.

Telewizor wykorzystuje najnowsze technologie wyświetlania obrazu opracowane przez firmę Sharp, które gwarantują doskonałe doznania wizualne jak wspomniane podwajanie ilości klatek do 100Hz czy panel LCD wykonany w opatentowanej technologii UV2A. Urządzenie zostało wyposażone w multmedialny odtwarzacz USB z certyfikatem DivX HD oraz możliwość bezpośredniego nagrywania PVR w pamięci USB. Wyposażono go również w otwartą przeglądarkę www, oraz dostęp do wielu widgetów jak Facebook, YouTube czy Vimeo. Aby przyspieszyć obsługę do telewizora serii LE540E możemy podłączyć klawiaturę lub myszkę USB.

Seria LE540E jest ponadto wyposażona w obsługę telewizji hybrydowej (HbbTV), która łączy w sobie typową emisję sygnałów telewizyjnych wraz z multimedialnymi treściami dostarczanymi do telewizora przez internet. W Polsce technologia HbbTV miała swoją premierę w TVP1HD i TVP2HD przy okazji mistrzostw EURO2012. Dzięki temu mogliśmy na bieżąco sprawdzać np. statystyki podczas meczu czy przeczytać informacje o piłkarzach z zespołu. Podobne serwisy TVP planuje nadawać podczas nadchodzącej olimpiady w Londynie.

sharp LE540E

XL-HF401PH – sieciowy system mikro Hi-Fi z AirPlay i DLNA

Nowy zestaw mikro Hi-Fi firmy Sharp oznaczony symbolem XL-HF401PH, jest kompatybilny z tabletami iPad, telefonami iPhone, odtwarzaczami iPod, oraz komputerami, na których zainstalowano iTunes. Dzięki technologii AirPlay może łączyć się z nimi bezprzewodowo (nawet bez udziału routera) i odtwarzać zapisane na nich pliki muzyczne. Urządzenie współpracuje z sieciami LAN/Wi-Fi i dzięki wsparciu dla DLNA zapewnia możliwość bezprzewodowego odtwarzania muzyki z dowolnego urządzenia zgodnego ze standardem DLNA 1.5, jak komputer czy smartfon. Zestaw pozwala też na podpięcie urządzeń za pomocą tradycyjnego portu USB, który podczas odtwarzania muzyki, może służyć także jako ładowarka. Umieszczone w górnej części wieży gniazdo dokujące dla urządzeń Apple jest chronione przed kurzem solidną pokrywą. Ponadto, do zestawu można podłączyć aktywny subwoofer i cieszyć jeszcze głębszymi niskimi tonami.

XL-HF401PH dodatkowo może odtwarzać muzykę z formatów CD/CD-MP3/-WMA lub z odbiornika radiowego z dekoderem RDS i pamięcią 40 stacji. Funkcja ASPM umożliwia łatwe wyszukanie i zapamiętanie wszystkich odbieranych stacji radiowych.

Solidne, zakręcane gniazda do podłączania przewodów głośnikowych (o średnicy maks 2,5 mm) z mozliwością podłączenia wtyków bananowych zapewniają najlepsze połączenie z głośnikami, a wzmacniacz o wysokiej mocy 2 x 50 W RMS gwarantuje właściwą siłę brzmienia. Nie można również zapominać o tekstylnych głośnikach wysokotonowych o średnicy 2,5 cm oraz 12-cm głośnikach niskotonowych i kanałach bass reflex. Dzięki takim rozwiązaniom, odtwarzana muzyka nabierze nowego brzmienia!

Mikrowieża XL-HF401PH to wysoka jakość wykończenia, znakomite brzmienie dźwięku, łatwa obsługa oraz szerokie możliwości podłączeń przewodowych i bezprzewodowych, czyli wszystko, czego należy oczekiwać od dobrego zestawu mikro Hi-Fi.

blog comments powered by Disqus
SHARP wprowadza na rynek nowy telewizor LCD AQUOS serii LE540E oraz sieciową miniwieżę XL-HF401PH