PODPOWIEDZI:

Angry Birds dla telewizorów Samsung Smart TV – pierwsza interaktywna gra sterowana gestami

Angry Birds dla telewizorów Samsung Smart TV – pierwsza interaktywna gra sterowana gestami

Firma Samsung Electronics ogłosiła globalną dostępność aplikacji Angry Birds w wersji dla telewizorów Samsung Smart TV. Gra opracowana przez fińską firmę Rovio Entertainment, to jedna z najpopularniejszych aplikacji na świecie na smartfony i tablety.

Dzięki zabawnym i barwnym postaciom oraz atrakcyjnej fabule, gra zdobyła rzesze fanów na całym świecie. Od premiery w listopadzie 2009 roku wszystkie edycje aplikacji Angry Birds na różne platformy sprzętowe zostały pobrane ponad miliard razy.

Zastosowanie technologii Samsung Motion Control pozwala użytkownikom po raz pierwszy zagrać w Angry Birds na dużym ekranie telewizora i cieszyć się wciągającą, interaktywną rozgrywką, kontrolowaną w całości za pomocą gestów rąk. W nowej wersji Angry Birds na telewizory Samsung Smart TV, użytkownicy mogą sterować gestami dłoni wszystkimi funkcjami gry, w tym naciąganiem procy i kontrolowaniem specjalnych umiejętności każdej z postaci.

„Samsung Smart TV, pierwszy telewizor z najbardziej popularną grą na świecie, wyznacza nowy standard rozgrywki sterowanej gestami — powiedział Kyungsik Kevin Lee, wiceprezes działu Visual Display Business w Samsung Electronics. — Samsung planuje dalszy rozwój interaktywnych aplikacji, które zaoferują interesującą rozrywkę użytkownikom Samsung Smart TV, gromadząc przed ekranami telewizorów całe rodziny”.

angry birds

Angry Birds to pierwsza gra dla telewizorów Smart TV sterowana gestami. W minionym roku Samsung ściśle współpracował z fińską firmą Rovio, aby zastosować swoją zaawansowaną technologię w grze Angry Birds dla telewizorów Samsung Smart TV. Światowa premiera gry odbędzie się w lipcu, a aplikację będzie można zainstalować w modelach Samsung 2012 Smart Interaction (serie ES7000 i ES8000) poprzez pobranie odpowiedniej aplikacji ze sklepu Samsung Apps.

Po oficjalnej premierze aplikacji, Samsung planuje oferować w modelu VOD (wideo na żądanie) animacje Angry Birds stworzone przez Rovio. Animacje te będą początkowo dostępne tylko dla użytkowników telewizorów Samsung Smart TV.

blog comments powered by Disqus
Angry Birds dla telewizorów Samsung Smart TV – pierwsza interaktywna gra sterowana gestami