PODPOWIEDZI:

Modecom FreeTAB 9702 IPSX2 - pierwszy w Polsce 9,7-calowy tablet z 2-rdzeniowym procesorem Rockchip

Modecom FreeTAB 9702 IPSX2 -  pierwszy w Polsce 9,7-calowy tablet z 2-rdzeniowym procesorem Rockchip

W pierwszej połowie sierpnia, firma Modecom planuje wprowadzić na rynek pierwszy w Polsce tablet, model Modecom FreeTAB 9702 IPS X2, z dwurdzeniowym procesorem Rockchip RK 3066 o częstotliwości taktowania 1.6 GHz, wspomagany czterordzeniowym procesorem graficznym MALI 400 oraz 1GB pamięci operacyjnej DDR3 i 8GB wbudowanej pamięci Flash. Cena urządzenia na razie nie jest znana, zostanie przez producenta podana w najbliższym czasie.

Zastosowanie wysokiej klasy, dwurdzeniowego procesora w urządzeniu mobilnym, pozwoliło stworzyć firmie Modecom, bardzo szybką jednostkę, która swoimi osiągami może z powodzeniem rywalizować z niejednym komputerem stacjonarnym, czy laptopem. Produkt skierowany ma być w głównej mierze do tych użytkowników, którzy oczekują od urządzenia mobilnego o wiele więcej niż przeglądanie stron internetowych. Dzięki temu, że zdolność obliczeniowa rozłożona jest pomiędzy dwa rdzenie, można z powodzeniem uruchamiać kilka aplikacji z tym samym czasie bez obawy o spadek wydajności urządzenia. Podczas uruchomienia kilku programów jednocześnie, tablet reaguje tak jakby był uruchomiony tylko jeden program.

Tablet Modecom FreeTAB 9702 IPS X2 to urządzenie, które docenią również miłośnicy multimedialnej rozrywki. Bez wątpienia ukłonem w kierunku amatorów gier komputerowych jest zastosowany w tablecie czterordzeniowy procesor graficzny MALI 400, w pełni kompatybilny ze standardem graficznym OpenGL ES 2.0, który umożliwia obsługę nawet najbardziej zaawansowanych, opartych na grafice trójwymiarowych gier. Wbudowany w urządzenie dysk Flash o pamięci 8GB pozwala użytkownikom na przechowywanie znacznej ilości danych. Natomiast, dla tych użytkowników, którzy potrzebują więcej pamięci, producent zainstalował czytnik kart microSD, z obsługą szybkich i bardzo wydajnych układów aż do 32 GB.

Modecom FreeTAB 9702 IPS X2

Oprócz doskonałych parametrów technicznych, nowy tablet Modecom, będzie mógł się pochwalić wysokiej klasy, wykonanym w technologii IPS 9,7-calowym ekranem o rozdzielczości 1024x768 pikseli. Wyświetlane na tablecie Modecom FreeTAB 9702 IPS X2 obrazy charakteryzują się doskonałym nasyceniem barw i niesamowitą wręcz ostrością. Z kolei rozbudowana aż do 10 punktów funkcja wielodotyku pozwala użytkownikowi w pełni korzystać ze wszystkich zaawansowanych gier i aplikacji. Wyjątkowy komfort obsługi docenią również osoby często korzystające z Internetu. Obsługa przeglądarek internetowych nie była jeszcze nigdy tak prosta. Za sprawą typowych dla ekranów pojemnościowych gestów dotyku użytkownik z łatwością przewinie strony, zmniejszy lub zwiększy obszar wyświetlanych na ekranie treści. Z kolei duży kąt widzenia do 175°, pozwoli współdzielić tablet z inną osobą.

Producent tabletu Modecom FreeTAB 9702 IPS X2 zadbał również o szereg przydatnych w trakcie użytkowania akcesoriów. Nietypowym rozwiązaniem w tego typu urządzeniach jest zamontowany w tablecie moduł Bluetooth z zaawansowaną funkcją EDR, która zapewnia nawet kilkakrotnie szybszą od tradycyjnego standardu, transmisję danych (nawet do 3Mbit/s). Za pomocą modułu Bluetooth można także szybko podłączyć do tabletu szeroką gamę bezprzewodowych akcesoriów komputerowych, takich jak: myszki, klawiatury, czy słuchawki.

Do dyspozycji użytkownika znajdują się również dwa aparaty o rozdzielczości 2mln. pixeli. Pierwszy idealnie nadaje się do prowadzenie wideokonferencji za pośrednictwem komunikatorów internetowych, z kolei drugi umożliwi użytkownikowi robienie zdjęć oraz nagrywanie filmów w wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo złącze HDMI w standardzie 1.4 pozwoli podłączyć tablet do każdego dostępnego na rynku telewizora z wbudowanym złączem HDMI. Na szczególną uwagę zasługują także dwa złącza USB. Pierwsze z nich dzięki obsłudze hosta, pozwala połączyć urządzenie zarówno do laptopa, jak i komputera stacjonarnego. Z kolei wejście USB z wbudowaną funkcją OTG, umożliwiają podłączenie zewnętrznego modemu 3G.

Modecom FreeTAB 9702 IPS X2 2

Tablet Modecom FreeTAB 9702 IPS X2 działa pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 4.0 ICS. Ten nowoczesny system oprócz tego, że zapewnia stabilną pracę urządzenia to w dodatku oferuje dostęp do platformy multimedialnej Google Play (dawniej Android Market) na której można znaleźć tysiące gier i aplikacji, w tym wiele darmowych.

Cena urządzenia: zostanie ustalona w najbliższym czasie

Okres ochrony gwarancyjnej: 24 miesiące

blog comments powered by Disqus
Modecom FreeTAB 9702 IPSX2 - pierwszy w Polsce 9,7-calowy tablet z 2-rdzeniowym procesorem Rockchip