PODPOWIEDZI:

Nowy, szybki i cichy superzoom firmy Sony

Nowy, szybki i cichy superzoom firmy Sony

Firma Sony wprowadza do oferty nowy teleobiektyw zmiennoogniskowy SAL55300, przeznaczony do zdjęć portretowych oraz do fotografowania natury i sportów ekstremalnych.

Nowy obiektyw może współpracować ze wszystkimi aparatami α z gniazdem typu A i matrycą obrazu o rozmiarze APS-C. Jego nieduże wymiary i stylowy wygląd idą w parze z atrakcyjną ceną.

Obiektyw pozwala na nastawianie ogniskowych z zakresu od 55 do 300mm, krotność zoomu wynosi zatem 5,5x. Przy maksymalnym zbliżeniu efektywna ogniskowa (w przeliczeniu na format 35mm) osiąga 450mm, co umożliwia fotografowanie dzikich zwierząt i trzymających w napięciu akcji – jak przy użyciu superteleobiektywu.

Dzięki zastosowaniu bardzo cichego silnika SAM (Smooth Autofocus Motor) obiektyw pozwala na szybkie nastawianie i śledzenie ostrości, zwłaszcza w aparatach z technologią półprzezroczystego lustra. W rezultacie nawet szybko poruszające się obiekty są ostro i wyraźnie ujmowane zarówno na zdjęciach, jak i filmach Full HD.

Sony SAL55300

Zaawansowana konstrukcja optyczna modelu SAL55300 umożliwia pełne wykorzystanie wysokich rozdzielczości nowoczesnych przetworników obrazu. Soczewka ze szkła ED (obardzo małej dyspersji) – stosowana w zaawansowanych obiektywach Sony G – zmniejsza aberrację chromatyczną i poprawia jakość obrazu przy średnich i dużych ogniskowych. Obiektyw imponuje też swoją charakterystyką MTF (funkcją przeniesienia modulacji), co wpraktyce oznacza nieskazitelne odwzorowanie najdrobniejszych szczegółów.

Nowy obiektyw Sony SAL55300 do aparatów z mocowaniem typu A pojawi się w sprzedaży w połowie września 2012 r.

blog comments powered by Disqus
Nowy, szybki i cichy superzoom firmy Sony