PODPOWIEDZI:

Pierwsze spojrzenie na GIGABYTE GA-Z77X-UP7

Pierwsze spojrzenie na GIGABYTE GA-Z77X-UP7

Dla wszystkich fanów overclockingu mamy niespodziankę. Już dzisiaj możecie jako pierwsi rzucić okiem na zupełnie nową konstrukcję ze stajni GIGABYTE. GA-Z77X-UP7 to płyta, która w niedalekiej przyszłości trafi na sklepowe półki. Platforma została zaprojektowana z myślą o overclockerach oraz fanach najwyższej wydajności. Już sam design wskazuje na to, że konstrukcja będzie ostra niczym brzytwa.

Od targów Computex 2012, kiedy to po raz pierwszy zaprezentowano płytę główną GA-Z77X-UP7, uległa ona „podrasowaniu”. Zmieniono kolorystykę oraz układ i design radiatorów, dzięki czemu platforma prezentuje się jeszcze okazalej. Wygląd to oczywiście nie wszystko co oferuje nam ta konstrukcja z najwyższej półki.

Na początek warto zaznaczyć, że płytę wyposażono w potężną, 32 fazową sekcję zasilania, wykorzystującą układy scalone PowIRstage. Ze względu na swoje właściwości (niską temperaturę pracy, wyższą wydajność energetyczną) umożliwiają one osiągnięcie jeszcze lepszych wyników podczas podkręcania, również z wykorzystaniem ciekłego azotu. Oprócz tego, specjalnie dla overclockerów na płycie zamontowano punkty pomiaru napięć, przyciski do podkręcania procesora , przyciski do łatwego włączania i restartowania komputera.

GIGABYTE GA-Z77X-UP7

Płyta oferuje pięć złącz PCI-Express 3.0 x16 (x16/x16/x8/x16/x8) oraz dwa złącza PCI-Express x1. Cechą szczególną jest zastosowanie mostka PLX, który pozwolił na zwiększenie dostępnych lini PCI-Express z 4 do właśnie 5. GA-Z77X-UP7 wyposażono także w 4 banki pamięci DDR3 obsługujące pamięć w trybie dwukanałowym. Na pokładzie znajdziemy również podwójną, Gigabitową kartę sieciową Ethernet, 7.1 kanałową kartę dźwiękową Realtek ALC898 oraz komplet wyjść graficznych: D-sub, DVI, DisplayPort oraz HDMI. Szczegółowa specyfikacja produktu już wkrótce dostępna będzie na stronie internetowej producenta www.gigabyte.pl – zapraszamy do jej śledzenia.

blog comments powered by Disqus
Pierwsze spojrzenie na GIGABYTE GA-Z77X-UP7