PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Recenzja Shadow of the Tomb Raider – Czy to już koniec?

TOP 5 Premier Gier - Listopad 2014

  • Dodano: 4 lata, 3 miesiące temu
  • Ocena: (0) (0)
TOP 5 Premier Gier - Listopad 2014

Cześć, witajcie w drugim odcinku z cyklu „TOP 5 Premier gier miesiąca”. Dzisiaj przejrzymy się bliżej 5 tytułom, które zadebiutują w bieżącym miesiącu i naszym zdaniem zapowiadają się najlepiej. Przypominam, że cykl jest typowo informacyjny i opisowy - nie oceniamy tytułów i nie pokazujemy ich słabych oraz mocnych stron z prostego powodu - nie mieliśmy okazji w nie zagrać. Zapraszam serdecznie do oglądania!

Pełna lista premier gier - Listopad 2014 ►

Call of Duty: Advanced Warfare – 04.11.2014 – PC/XONE/X360/PS4/PS3

Twórcy serii Call of Duty dalej kontynuują marsz drogą pokazywania graczom wojen przyszłości, a ta właśnie droga nie do końca wszystkim się podoba. Kolejna odsłona tego kultowego FPSa wyprodukowana jest tym razem przez Sledgehammer Games, a za wabik marketingowy posłużył w tym wypadku sam Kevin Spacey. Akcja gry przeniesie nas do roku 2054, gdzie wcielimy się w doskonale wyszkolonego żołnierza, który wraz ze swoim oddziałem musi zapanować nad chaosem rywalizacji między prywatnymi korporacjami militarnymi. Zapowiada się ciekawie, ale jak jest w praktyce musicie ocenić sami. Grę można już zakupić w polskich sklepach.

Call of Duty: Advanced Warfare

Assassin’s Creed: Unity – 13.11.2014 – PC/XONE/PS4

Już w przyszłym tygodniu entuzjaści elektronicznej rozrywki będą mogli sprawdzić się w siódmej części cyklu gier Assassin’s Creed, chociaż biorąc pod uwagę wszystkie poboczne produkcje z tego uniwersum, pozycji jest znacznie więcej. Akcja Unity czyli Jedności, będzie toczyć się w Paryżu czasów rewolucji francuskiej. Wcielimy się w postać Arno– bohatera znajdującego się w środku rewolucjonistycznej walki, starającego się zmienić losy swojego narodu. O ile silnik gry czy podstawowa mechanika rozgrywki nie zmieniły się zbytnio względem Black Flag, o tyle tego samego nie można powiedzieć o innych elementach gry, dzięki którym Ubisoft ma zaskoczyć graczy. Chodzi przede wszystkim o tryb Adaptative Mission Mechanic, dzięki któremu nie będzie nakreślona jedna konkretna ścieżka podczas wykonywania misji. Rozgrywka została także usprawniona o bardziej naturalny system poruszania parkour, dzięki czemu liczba stogów siana została ograniczona. Co więcej Arno w czasie zabawy się zmienia. Twórcy przygotowali rozbudowany system rozwoju postaci, w którym zdobyte punkty doświadczenia przeznaczamy na rozwój umiejętności bohatera w trzech aspektach - skradania się, walki i nawigacji.

Assassin's Creed: Unity

GTA V – 18.11.2014 – XONE/PS4

Tego tytułu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Grand Theft Auto 5, które już w zeszłym roku pojawiło się na konsolach PS3 i X360, 18 listopada zadebiutuje na PS4 oraz Xbox One. Przypomnijmy, że w tej produkcji wcielamy się w trzech całkowicie niezależnych bohaterów: Michaela – byłego rabusia banków ze wschodniego wybrzeża, będącego świadkiem koronnym FBI, Trevora – emerytowanego pilota wojskowego, cierpiącego na zaburzenia psychiczne oraz Franklina – czarnoskórego chłopaka, odzyskującego samochody od niewypłacalnych klientów lokalnego dilera. Dla naszego rodzimego rynku główną różnicą obu generacji będzie niestety brak polskiej wersji językowej w przypadku najnowszej edycji. Niemniej jednak nowości będzie więcej: next-genowe Los Santos zyska na szczegółowości. Pojawią się nowe zadania do wykonania oraz odpowiednio dopasowane nagrody za ich wykonanie. Zdobyć będzie można filtry Noir Style, które efektownie zmodyfikują rozgrywkę. Do dyspozycji Rockstar odda także dwie nowe bronie: topór oraz działo elektromagnetyczne. Na ulicach stanu San Andreas pojawi się także wiele nowych aut. Należy także pamiętać, że jednocześnie z premierą GTA V startuje także nowa odsłona gry GTA: Online.

GTA V

Dragon Age: Inkwizycja – 20.11.2014 – PC/XONE/X360/PS4/PS3

Dwa dni później, bowiem 20 listopada, na rynku pojawi się gra Dragon Age: Inkwizycja, będąca kontynuacją hitów sprzed 5 i 3 lat. Jest to kolejny sandbox debiutujący w tym miesiącu. Nowy Dragon Age ponownie występuje w perspektywie TPP i prezentuje cechy klasycznego gatunku cRPG oraz fantasy. Ze względu na masę krytycznych opinii dotyczących Dragon Age II, które debiutowało w 2011 roku, EA postanowiło upodobnić grę do pierwszej części cyklu. Jednocześnie zachowano pewne rozwiązania, które sprawdziły się w „dwójce”, a oprócz tego przygotowano sporą garść nowości. Dragon Age: Inkwizycja ponownie zabiera gracza do świata Thedas, który po wydarzeniach z poprzednich dwóch odsłon pogrąża się w chaosie. Akcja rozpoczyna się 10 lat po finale gry Dragon Age: Początek i kilka miesięcy po Dragon Age II. Gracz wcieli się w przywódcę organizacji, która będzie miała za zadanie odkrycie tożsamości osoby odpowiedzialnej za sprowadzenie potworów do świata żywych oraz zgromadzenie dostatecznej potęgi, by powstrzymać tę inwazję.

Dragon Age: Inkwizycja

Far Cry 4 – 20.11.2014 – PC/XONE/X360/PS4/PS3

Na sam koniec zostawiliśmy produkcję, która zapowiada się świetnie. Patrząc na to, że poprzednia odsłona cyklu Far Cry, debiutująca w 2012, zebrała masę bardzo dobrych opinii, a także została wybrana na grę roku, powinniśmy spodziewać się „czwórka” będzie równie mocno ekscytująca. Czy tak będzie trudno powiedzieć, jednak na pewno ilość elementów zawartych w grze jest ogromna. Akcja Far Cry 4 przenosi nas do niewielkiego kraju Kyrat, którego mieszkańcy przywiązani są do tradycji oraz prostego modelu życia. Państwem wstrząsa jednak wojna domowa, będąca wynikiem działań Pagana Mina, ekscentrycznego wojskowego, który stał się samozwańczym władcą. Nasz protagonista nazywa się Ajay Ghale. Udaje się on w podróż do Kyrat, by spełnić życzenie umierającej matki. Jak można się domyślić, zostaje jednak wplątany w walkę pomiędzy zwolennikami dyktatora, a partyzantami. Podczas trwania kampanii gracze wykonają około pięćdziesięciu misji fabularnych, a także różnego rodzaju poboczne i opcjonalne zadania, takie jak oswabadzanie posterunków, jazda na czas z przesyłką czy polowania na dziką zwierzynę. W pełni modyfikowalnych rodzajów broni znajdziemy tutaj aż sześćdziesiąt. W czwartej części pojawić ma się także system karmy, polegający na gromadzeniu dodatkowych punktów za pomaganie bojownikom w walce z armią dyktatora, a także za składanie czci tamtejszym bóstwom. Nowością jest tryb kooperacji, w którym gracz może wezwać znajomego, by ten towarzyszył mu przy wykonywaniu misji pobocznych lub po prostu eksploracji otwartego świata.

Far Cry4

Pełna lista premier gier - Listopad 2014 ►

To wszystko na dziś. Mam szczerą nadzieję, że ten odcinek Wam się podobał, a cała seria, jak i jej forma przypadną Wam do gustu. Tymczasem zapraszam Was do odwiedzenia naszej strony głównej, sprawdzenia profili na facebooku i instagramie oraz do łapkowania tego filmu. Pozdrawiam i do usłyszenia kolejnym razem!

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Premier Gier - Listopad 2014