PODPOWIEDZI:

Nowy sieciowy mini system Denon D-F109 oferuje niewiarygodne brzmienie

Nowy sieciowy mini system Denon D-F109 oferuje niewiarygodne brzmienie

Denon, jeden z wiodących producentów wysokiej jakości urządzeń służących domowej rozrywce, przedstawia nową odsłonę cenionego mini zestawu Hi-Fi, D-F107. Nowy zestaw pod nazwą D-F109 jest świetną kombinacją wysokiej jakości dźwięku, możliwości połączeniowych i kompaktowej formy jednocześnie. Tym razem jednak zestaw nieco urósł do trzech komponentów za sprawą nowego sieciowego odtwarzacza DNP-F109.

Znajdujący się w zestawie amplituner stereo DRA-F109 (lub DRA-F109DAB) zawiera nowo zaprojektowany cyfrowy stopień mocy oferujący unikatowy poziom mocy wyjściowej 2 x 65 W. Konstrukcja ta umożliwia użytkownikom słuchanie większej ilości detali muzycznych przy większej dynamice. Dla pełnego przetwarzania cyfrowego dźwięku amplituner został wyposażony w dwa coaxialne wejścia do bezpośredniego połączenia odtwarzacza CD, DCD-F109 z sieciowym odtwarzaczem audio DNP-F109. Nie jest przy tym potrzebna konwersja sygnału cyfrowego, jako że stopnie wyjściowe są również cyfrowe, a sygnał źródłowy może pozostać niezmieniony tak bardzo jak to tylko możliwe dla najlepszej jakości dźwięku. Urządzenie posiada nawet dodatkowe wejście optyczne do podłączenia telewizora lub innego sprzętu cyfrowego, co umożliwia dalsze rozszerzenia systemu.

Sieciowy odtwarzacz audio DNP-F109 stanowi z pewnością przełom w konstrukcjach kategorii mini systemów. Użytkownicy mogą cieszyć się znaczną różnorodnością korzystając z radia internetowego, zawartością cyfrowych źródeł z Internetu (wliczając w to serwis muzyczny Last.FM, gdzie dostępny) lub plików muzycznych z domowej sieci. DNP wspiera funcjonalność AirPlay do bezpośredniego przesyłania strumieniowego muzyki z iPada, iPhone'a lub iPoda touch, ale także z bibliotek iTunes. Dzięki kompatybilności z DLNA 1.5 użytkownik uzyskuje szybki, jak nigdy dotąd, dostęp do muzyki zapisanej na dyskach Network Attached Storage (NAS) i do tego w jakości dotychczas niedostępnej. Wyjście analogowe pozwala nawet na upgrade wcześniejszych systemów F107, lub innych.

Odtwarzacz CD DCD-F109 także czerpie technologie z wyższej klasy urządzeń Denona, jak również zawiera w swojej konstrukcji skrupulatnie selekcjonowane komponenty celem osiągnięcia realistycznych doznań muzycznych. DCD wyposażono w port USB umieszczony na froncie urządzenia, aby dać możliwość podłączania iUrządzeń lub nośników pamięci USB. Po podłączeniu do systemu użytkownicy mogą odtwarzać ulubione pliki muzyczne (MP3/WMA) zapisane na tych nośnikach, a nawet mają możliwość kontroli podłączonych urządzeń przy użyciu pilota zdalnego sterowania dostarczonego z amplitunerem DRA-F109.

Denon DRA-F109

Denon oferuje do tego systemu doskonale dopasowaną parę głośników wysokiej jakości, SC-F109, dostrojonych do europejskich gustów muzycznych. Ten dwudrożny system głośnikowy zbudowano z wykorzystaniem 12-centymetrowych wooferów, 2,5-centymetrowych głośników wysokotonowych o wysokiej rozdzielczości i stosując zawansowaną konstrukcję obudów dla osiągnięcia tak naturalnego dźwięku, jak to tylko możliwe.

Ten pięknie wyglądający i produkujący świetne brzmienie kompaktowy system wysokiej klasy jest bardzo dobrym wyborem, nawet do postawienia na półce z książkami. D-F109 będzie dostępny zarówno jako pełny system, jak i w postaci oddzielnie oferowanych komponentów począwszy od września tego roku. Dostępne będą dwa atrakcyjne wykończenia kolorystyczne: czarny oraz premium silver (komponenty) w kombinacji z drewnianymi głośnikami o czarnym, bądź wiśniowym wykończeniu.

blog comments powered by Disqus
Nowy sieciowy mini system Denon D-F109 oferuje niewiarygodne brzmienie