PODPOWIEDZI:
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

Nowy pilot LG „Magic Remote” – rewolucja w obsłudze telewizorów

Nowy pilot LG „Magic Remote” – rewolucja w obsłudze telewizorów

Firma LG Electronics (LG) poinformowała, że wraz z początkiem roku 2012 na rynek wprowadzi nowy pilot dla telewizorów CINEMA 3D Smart TV o nazwie "Magic Remote". Pilot ten wyposażono w 4 innowacyjne funkcje takie jak rozpoznawanie gestów i głosu użytkownika.

„LG nieprzerwanie wprowadza rozwiązania mające na celu zwiększanie komfortu korzystania z produktów firmy” — powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor generalny LG Home Entertainment Company (działu rozrywki domowej LG). „Ostatnim tego przykładem jest nowy pilot Magic Remote, który dzięki innowacyjnym funkcjom, znacząco zwiększa wygodę obsługi telewizorów CINEMA 3D, a zwłaszcza korzystania z funkcji Smart TV, gdzie dostępnych jest obecnie ponad tysiąc aplikacji oraz ogromna liczba atrakcyjnych treści multimedialnych”.

Zauważalną różnicą, która dzieli pilot Magic Remote od tych tradycyjnych jest fakt, że przyciski są jedną z możliwości obsługi telewizora. Pilot posiada funkcję rozpoznawania mowy. Użytkownik może wydawać polecenia głosowe, co przyspiesza korzystanie np. z funkcji przeglądania internetu na platformie SMART.

Magic Remote

Pilot posiada na środku kolisty przełącznik, pozwalający szybko przewijać menu oraz aplikację w górę i w dół. Funkcja wskazywania pozwala kierując pilot w stronę ekranu, na poruszanie wskaźnikiem (kursorem) po ekranie w celu wyboru określonej opcji. Pozwala ona także na poruszanie się po całej platformie LG Smart TV, bez potrzeby używania wielu przycisków i klawiszy strzałek. Ciekawą funkcją jest rozpoznawanie gestów, które interpretowane są na polecenia. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może sterować telewizorem CINEMA 3D Smart TV poprzez ruchy ramienia lub nadgarstka.

Magic Remote posiada również przycisk 3D, który powoduje włączenie konwersji obrazu 2D do postaci trójwymiarowej. Dzięki opływowemu kształtowi pilot „Magic Remote” dobrze leży w dłoni, co jeszcze bardziej zwiększa wygodę korzystania z telewizorów CINEMA 3D Smart TV.

blog comments powered by Disqus
Nowy pilot LG „Magic Remote” – rewolucja w obsłudze telewizorów