PODPOWIEDZI:

Nowy aparat kompaktowy Sony Cyber-shot RX100

Nowy aparat kompaktowy Sony Cyber-shot RX100

Do polskich sklepów trafił już nowy aparat Cyber-shot RX100 z bardzo jasnym obiektywem Carl Zeiss o czułości F1,8 i pierwszym na świecie przetwornikiem obrazu typu 1,0 cala o rozdzielczości 20,2 megapikseli. Aparat może się poszczycić wieloma zaawansowanymi rozwiązaniami zapożyczonymi z linii lustrzanek Sony α. Znakomicie nadaje się do zabrania w podróż, wykonywania zdjęć portretowych i fotografowania scen ulicznych. Wyróżnia się również imponującą jakością obrazu, a dzięki wygodnej, intuicyjnej obsłudze może z powodzeniem zastąpić zwykły aparat automatyczny.

Sercem modelu Cyber-shot RX100 jest nowy, opracowany przez Sony pierwszy na świecie przetwornik obrazu CMOS Exmor typu 1,0 cala o efektywnej rozdzielczości 20,2 megapikseli. Oprócz tego w aparacie zastosowano także niezwykle jasny obiektyw Carl Zeiss Vario-Sonnar T o jasności F1,8 z zoomem optycznym 3,6x. Z kolei dzięki zastosowaniu wieloklatkowej redukcji szumów maksymalna czułość zwiększa się do ISO 25 600. Połączenie tych technologii skutkuje tym, że zdjęcia wykonywane z ręki przy słabym oświetleniu cechują się znakomitą ostrością, a ujęcia filmowe Full HD charakteryzują się bardzo niskim poziomem szumów.

W uchwyceniu niepowtarzalnej chwili pomoże tryb zdjęć seryjnych w tempie do 10 klatek na sekundę oraz szybki system AF, który na nastawienie ostrości potrzebuje zaledwie 0,13 sekundy. Amatorzy fotografii z pewnością docenią specjalny pierścień sterujący na tubusie obiektywu. Umożliwia on płynne, ręczne nastawianie ekspozycji, zbliżenia, efektów w obrazie i innych funkcji. W rezultacie twórcze robienie zdjęć i nagrywanie filmów jest równie łatwe jak przy użyciu lustrzanki cyfrowej.

Sony Cyber-shot RX100

Użytkownicy często korzystający z poszczególnych funkcji mogą ją przypisać do specjalnego przycisku Fn. Funkcja pamięci ustawień pozwala z kolei na zapis trzech zestawów ustawień w celu ich wykorzystania w przyszłości. Zapewnia to znaczną oszczędność czasu przy dobieraniu parametrów do często występujących, powtarzalnych scen i warunków.

Zarówno pasjonaci, jak i początkujący użytkownicy mogą zmieniać wygląd swoich zdjęć przy użyciu szeregu funkcji artystycznych. Dopasowanie wyglądu zdjęcia do rodzaju sceny lub indywidualnego gustu ułatwia sześć stylów twórczych. Aparat dysponuje również trybem efektów w obrazie, który pozwala na przetwarzanie obrazu i podglądu rezultatu na ekranie LCD jeszcze przed wykonaniem zdjęcia. Za pomocą tego trybu możemy uzyskać efekty takie jak: zabawkowy aparat, częściowy kolor, kolor pop, malowidło HDR, miniatura, ilustracja czy akwarela.

blog comments powered by Disqus
Nowy aparat kompaktowy Sony Cyber-shot RX100