PODPOWIEDZI:

Brother oznakuje Twoją firmę– QL-710W i QL720NW

Brother oznakuje Twoją firmę– QL-710W i QL720NW

Firma Brother wprowadza do sprzedaży w Polsce dwie nowe drukarki etykiet – QL-710W i QL720NW. Urządzenia zostały przygotowane z myślą o szerokich zastosowaniach w biurach, magazynach, placówkach medycznych czy urzędach administracji publicznej. Urządzenia posiadają bogate funkcje sieciowe, dlatego też możliwe jest ich wykorzystanie w dużych grupach roboczych. Za pomocą nowych urządzeń Brother serii QL oznakowanie dużej ilości kopert, nośników CD/DVD, identyfikatorów, materiałów biurowych czy środków trwałych staje się proste, szybkie, wygodne i trwałe.

Małe urządzenie – duże możliwości

QL-710W i QL-720NW to lekkie (1,20 kg) drukarki etykiet, zapewniające prędkości wydruku na poziomie 93 etykiet na minutę (150 mm na sekundę). Urządzenia pozwalają na wydruk etykiet o minimalnej długości 12,7 mm oraz o maksymalnej długości 1 m. Rozdzielczość druku wynosi 300 x 600 dpi co sprawia, że etykiety są czytelne i przejrzyste. Dzięki zamontowanej w urządzeniu automatycznej gilotynce, nie ma problemu z dzieleniem etykiet czy ich nierównym wycięciem.

Drukowanie w sieci

Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi (QL-710W i QL720NW) lub możliwości podłączenia do sieci LAN ( tylko QL-720NW) urządzenia mogą pracować w sieci firmowej. Konfiguracja urządzeń z siecią firmową jest możliwa dzięki sprawdzonemu rozwiązaniu – oprogramowaniu BR Admin Light. W ramach jednej sieci można podłączyć do 50 drukarek, co pozwala na zarządzanie wydrukami etykiet np. w rozproszonych placówkach handlowych. Przy większych wydrukach biurowych możliwy jest rozdział wydruków na poszczególne urządzenia, co znacznie skraca czas drukowania. Urządzenia QL-710W i QL-720NW są wyposażone w oprogramowanie P-Touch Editor Lite LAN, dzięki któremu możliwe jest tworzenie i drukowanie etykiet. Oprogramowanie nie wymaga instalacji na każdym komputerze - wystarczy zainstalować drukarkę w sieci firmowej, a następnie skopiować program z folderu sieciowego na komputery podłączone do sieci. Program posiada 4 wielkości i 4 style czcionek oraz 10 rodzajów ramek, co pozwala na dostosowanie każdej etykiety do indywidualnych wymagań użytkownika.

QL-720NW

Pełen potencjał dzięki dedykowanemu oprogramowaniu

Do drukarki dołączone jest również oprogramowanie P-touch Editor 5.0, które pozwala w pełni wykorzystać możliwości QL-710W i QL-720NW. Program obsługuje wszystkie najpopularniejsze protokoły kodów kreskowych, posiada 17 rodzajów czcionek występujących w 11 stylach, a także 126 rodzajów ramek. Program umożliwia również import z popularnych typów baz danych oraz oprogramowania Microsoft Office. P-touch Editor 5.0 pozwala również na tworzenie etykiety z motywami graficznymi (obsługa najpopularniejszych formatów), clipartami czy zrzutami z ekranu. Funkcją, która ułatwia pracę i eliminuje niepotrzebne wydruki jest automatyczne wykrywanie rozmiaru etykiety zainstalowanej w drukarce.

Absolutną nowością w drukarkach etykiet firmy Brother jest możliwość korzystania z nich za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Aplikacja Brother iPrint & Label pozwala na projektowanie etykiet i wydawanie poleceń wydruku z tabletów i smartfonów działających w systemie operacyjnym iOS i Android. iPrint & Label umożliwia tworzenie etykiet adresowych bezpośrednio z książki adresowej smartfona/tabletu, czy też wydruk etykiety ze zdjęciem wykonanym i wykadrowanym za pomocą tego oprogramowania. Użytkownik może również skorzystać z jednego ze wzorów etykiet dostępnych w bibliotece etykiet dostarczonych na płycie wraz z drukarką.

Dodatkowe funkcje

• Zestaw startowy zawiera dwie łatwo wymienialne rolki etykiet – 29mm x 90mm (100 etykiet) oraz 62mm (8 metrów) • Łatwe podłączenie urządzenia za pomocą USB 2.0 • Możliwość druku w 28 językach (P-touch Editor Lite Lan), w tym oczywiście w języku polskim • Możliwość druku w trybie odbicia lustrzanego oraz druk w pionie • Możliwość druku na taśmach DK o rozmiarach 12/29/38/50/54/62 mm • Automatyczna gilotynka etykiet

Obsługa przesyłek

Wszystkie drukarki Brother serii QL mogą współpracować z programem SendSystem, rozwiązaniem ułatwiającym przygotowanie przesyłek w biurach, sekretariatach, urzędach, księgarniach czy hurtowniach. Dzięki funkcjom importu danych, program doskonale nadaje się także do wykorzystania w sklepach internetowych i dla sprzedawców na Allegro. Program umożliwia import danych o aukcjach i o kupujących z konta użytkownika Allegro, a następnie przygotowanie wysyłki. Program posiada obecnie moduły Poczty Polskiej, InPost i DPD, a w przyszłości zostanie poszerzony o kolejne firmy pocztowe i kurierskie. Implementację urządzeń Brother do programu SendSystem umożliwia łatwy wydruk etykiet adresowych z programu na drukarkach serii QL.

blog comments powered by Disqus
Brother oznakuje Twoją firmę– QL-710W i QL720NW