PODPOWIEDZI:

Ponad połowa zamienników do kolorowych drukarek HP LaserJet drukuje z problemami

Ponad połowa zamienników do kolorowych drukarek HP LaserJet drukuje z problemami

Firma Photizo Group poinformowała, że używanie nieoryginalnych kaset do monochromatycznych i kolorowych drukarek HP LaserJet znacznie pogarsza jakość druku. Badania „Customer Experience Research for Toner Supplies 2012” zostały przeprowadzone w siedmiu krajach, także w Polsce.

Użytkowników poproszono o opisanie jakości druku, problemów z kasetami oraz uszkodzeń drukarek przy porównywaniu oryginalnych kaset HP z czarnym i kolorowym tonerem z kasetami od innych producentów.

Według firmy Photizo, 44 proc. respondentów doświadczyło problemów z jakością druku podczas używania zamienników do laserowych drukarek monochromatycznych HP. Jeszcze większy odsetek niezadowolnych (53 proc.) był w trakcie używania zamienników do kolorowych laserowych drukarek HP. To oznacza, że używanie zamienników zamiast oryginalnych kaset z tonerem HP LaserJet w opinii użytkowników podwaja ryzyko wystąpienia problemów z jakością.

HP

Wadliwe kasety wpływają jednak nie tylko na ocenę użytkowników, ale też na zachowania innych osób. Firma Photizo odkryła, że 65 proc. użytkowników drukarek HP LaserJet, którzy doświadczają problemów z nieoryginalnymi kasetami, angażują w ich rozwiązanie pracowników m. in. z help desku lub konsultantów spoza firmy, co pośrednio przekłada się na spadek wydajności. Aż 17 proc. użytkowników drukarek HP LaserJet, którzy korzystają z zamienników, odnotowuje bowiem średnio 24-godzinne przestoje spowodowane problemami z kasetami.

Firma Photizo ustaliła też, że kiedy nieoryginalne kasety zawodzą, wielu użytkowników wraca do używania kaset z oryginalnym tonerem HP. Według wspomnianych badań taką decyzję podjęło 39 proc. ankietowanych. Tym samym osoby te mogły się przekonać, że oryginalne materiały eksploatacyjne HP tworząc z drukarkami HP jeden spójny system drukują dokumenty biznesowe prawidłowo już za pierwszym razem, gwarantując jednocześnie najwyższy komfort pracy oraz pewny zwrot z inwestycji.

blog comments powered by Disqus
Ponad połowa zamienników do kolorowych drukarek HP LaserJet drukuje z problemami