PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Denon przedstawia flagowy, 9.2-kanałowy amplituner AVR-4520

Denon przedstawia flagowy, 9.2-kanałowy amplituner AVR-4520

Denon, jeden z wiodących na świecie producentów wysokiej jakości produktów domowej rozrywki, z dumą ogłasza wprowadzenie na rynek nowego flagowego amplitunera kina domowego z obsługą sieci - 9.2-kanałowego AVR-4520. Udostępnia on 190 W w każdym z 9 kanałów wzmacniacza, najbardziej kompletny zestaw funkcji sieciowych i niemal nieograniczony dostęp do treści cyfrowych. AVR-4520 zawiera szereg wiodących funkcji audio dla potężnego i wciągającego dźwięku. Jest wręcz idealny do dokładnego odtwarzania muzyki i zapierającego dech w piersiach dźwięku i obrazu kina domowego

Niewiarygodna jakość dżwięku AVR-4520 jest możliwa dzięki własnej technologii Denona, Dynamic Discrete Surround Circuit (D.D.S.C.-HD32), która obywa się bez tradycyjnych układów typu "wszystko w jednym" na korzyść trio wysokiej jakości 32-bitowych procesorów DSP. Do osiągnięcia najwyższej wierności, AVR-4520 wyposażony jest w wiele przetworników C/A 192 kHz/32bit wysokiej rozdzielczości oraz AL32 Processing Multi Channel dla najszerszego zakresu dynamiki. Nowe łącze cyfrowe Denon Link HD - ostatnio wprowadzone wraz z DENON AVR-3313 - znacznie poprawia jakość dźwięku, poprzez redukcję zniekształceń jitter do minimum - po podłączeniu do kompatybilnego odtwarzacza Blu-ray, jak np. DBT-3313UD. Dodatkowo, zdolność urządzenia do 11.2-kanałowego przetwarzania została rozszerzona o obsługę najnowszych technologii Audyssey DSX i dts Neo: X. Wszystkie te zalety stanowią w całości amplituner AVR Denona oferujący najbardziej wszechstronne doświadczenia. Całość zamknięta została ładnym i stylowym panelem przednim z litego aluminium zawierającym w swojej konstrukcji klapkę ukrywającą dodatkowe gniazda i przyciski sterujące.

Denon AVR-4520

Pełna funkcjonalność sieciowa obejmuje hub połaczeniowy Ethernet z 4 portami, który sprawia, że AVR-4520 jest prawdziwym centrum sterowania domowym kinem. Zgodność z DLNA 1.5 umożliwia strumieniowe odtwarzanie muzyki z różnych źródeł, jak dyski NAS (Network Attached Storage), PC/MAC czy nawet z urządzeń mobilnych. Dodając jeszcze więcej elastyczności i zarządzanie treścią, AVR oferuje funkcjonalność AirPlay dostępną od razu po wyjęciu z pudełka. AirPlay pozwala użytkownikom uwolnić muzykę zapisaną w ich bibliotekach iTunes w komputerze lub urządzeniu z systemem iOS. Warto zauważyć, że Denon niedawno nawiązał ścisłą współpracę z serwisem muzycznym Spotify co otwiera dostęp do cyfrowej muzyki w wybranych produktach, w tym AVR-4520 (serwis dostępny w wybranych krajach). AVR oferuje również dostęp do innych popularnych źródeł treści w tym radio internetowe i last.fm plus szybkie i bezpośrednie połączenia dla urządzeń iOS i pamięci USB za pomocą portu w przednim panelu.

AVR-4520 może być centralnym punktem 4-strefowego systemu, włączając w to główne pomieszczenie plus trzy dodatkowe obszary odtwarzania, z niezależnych źródeł, dostępnych dla każdej strefy. Siedem wejść HDMI i potrójne wyjścia HDMI pozwalają na połączenie jednym przewodem zarówno audio i wideo z większości nowszych źródeł, takich jak dekodery, konsole do gier i odtwarzacze Blu-ray. AVR-4520 umożliwia podłączenie do trzech różnych wyświetlaczy wyposażonych w złącze HDMI. Użytkownicy mogą teraz wysyłać dwa różne sygnały HDMI do dwóch monitorów jednocześnie bezpośrednio z amplitunera, co eliminuje konieczność stosowania kosztownych zewnętrznych przełączników i dodatkową złożoność zdalnego sterowania. Wreszcie, AVR-4520 oferuje prawdziwie wielostrefową dystrybucję audio/video z HDMI dając pełną dowolność przełączania źródeł HDMI.

Denon AVR-4520 2

Najbardziej obszerna automatyczna konfiguracja i kalibracja Audyssey MultEQ XT32 (Pro) pozwala na dokonywanie ustawień z ogromną łatwością i dokładnością, również na korzystanie z zaawansowanego zestawu intalacyjnego Audyssey Pro, który mierzy i ustala doskonałą jakość dźwięku nawet w 32 różnych pozycjach, definiując najlepszą dostępną jakość dźwięku w praktycznie dowolnej wielkości i kształcie pomieszczeniu. AVR-4520 posiada również dwie technologie Audyssey zaprojektowane, aby zoptymalizować wydajność basów. Audyssey Sub EQ HT zapewnia indywidualne dostosowanie dla każdego subwoofera w podwójnej konfiguracji subwoofera, zapewniając optymalne połączenie najgłębszego basu i najniższego poziomu zakłóceń. Przetwarzanie Audyssey LFC analizuje sygnał basu w sposób ciągły i dostosowuje dźwięk poprzez zaawansowane algorytmy psychoakustczne, aby dostarczyć dynamiki niskim częstotliwościom w pomieszczeniu nie irytując członków rodziny, czy sąsiadów w najbliższych pokojach.

Denon stale pracuje nad zmniejszeniem niepotrzebnego zużycia energii, stąd też pobór energii w trybie stand-by mógł być znacząco ograniczony. Idąc dalej, wszystkie nowe produkty są teraz wyposażone w funkcję automatycznego wyłączania zasilania dla dodatkowej oszczędności energii, czego symbolem i dowodem jest nowe eco-logo Denona.

AVR-4520 będzie dostępny w kolorze czarnym i premium silver od października.

blog comments powered by Disqus
Denon przedstawia flagowy, 9.2-kanałowy amplituner AVR-4520