PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Yamaha MusicCast 20 - Test głośników sieciowych

Superpłaskie głośniki od Sharp

Superpłaskie głośniki od Sharp

Współczesne telewizory mają wielkie ekrany i smukły design, ale wiele z nich nie posiada w swych płaskich obudowach głośników, które dostarczyłyby czystego, imponującego i głębokiego dźwięku. Sharp proponuje nowe rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na wysokiej jakości wrażeń wizualnych i dźwiękowych podczas oglądania filmu, koncertu lub wydarzeń sportowych na dużym, domowym ekranie. Sharp przedstawia najcieńsze na świecie głośniki dedykowane do telewizora w systemie 2.1.

Model HT-SL75 zaprojektowano z myślą o współpracy z telewizorami o przekątnych 60” i 70”, natomiast dla posiadających telewizory o przekątnych 46” i 52” przygotowano model HT-SL70. Oba zestawy różnią się rozmiarem pozwalając na ich dopasowanie do wielkości naszego telewizora. Sposobów montowania zestawu jest kilka: od umieszczenia go na ścianie czy wsporniku po montaż po lewej i prawej stronie od ekranu. Głośniki mają zaledwie 26 mm szerokości, dlatego niezależnie od sposobu ich ustawienia na pewno nie zdominują salonu, a dzięki eleganckiej i smukłej obudowie, mogą stanowić jego dekorację.

Sharp HT-SL75

Oba systemy to zestawy 2.1 kanałowe z cyfrowym wzmacniaczem i aktywnym subwooferem. Całkowita moc to 200 W RMS (2x50W oraz subwoofer 100W), co jest więcej niż wystarczające do nagłośnienia dużego pomieszczenia, zwłaszcza w porównaniu z wbudowanymi w telewizor głośnikami, których moc zwykle wynosi ok. 10W. Co istotne, w trybie czuwania urządzenia HT-SL75 i HT-SL70 nie pobierają więcej niż 1W mocy, a dodatkową oszczędność energii zapewnia system automatycznego włączania i wyłączania zestawu, zapobiegający sytuacjom, w których po wyłączeniu telewizora zapomina się o wyłączeniu głośników. Czysty i zarazem dynamiczny dźwięk zapewnia zastosowanie technologii HDSS (High Definition Sound Standard) zapewniającej brzmienie pozbawione zniekształceń nawet z tak smukłych głośników. W przypadku podłączenia do telewizora AQUOS 3D, gniazdo HDMI 3D-ARC oferuje realistyczny 3-wymiarowy dźwięk.

Najnowsze zestawy głośników 2.1 są niezwykle wygodne w użyciu. W przypadku podłączenia przez gniazdo słuchawkowe i/lub HDMI poziom głośności można regulować przy pomocy pilota telewizyjnego dowolnej marki.

Sugerowane ceny detaliczne:

HT-SL70 – 1299 zł

HT-SL75 – 1399 zł

blog comments powered by Disqus
Superpłaskie głośniki od Sharp
Autor: Łukasz