PODPOWIEDZI:

Marantz przedstawia AV7701, przedwzmacniacz dla prawdziwych audiofilów-purystów

Marantz przedstawia AV7701, przedwzmacniacz dla prawdziwych audiofilów-purystów

Marantz prezentuje z ogromną przyjemnością debiut swojego 7.2- kanałowego przedwzmacniacza - AV7701. Zaprojektowany do bezproblemowego działania w najwyższej jakości systemach domowej rozrywki, AV7701 jest dodatkiem klasy premium następnej generacji komponentów oferujących niedoścignioną muzykalność wespół z elastyczną zdolnością do budowy zaawansowanych systemów na jego bazie. Przedwzmacniacz oferuje funkcję Apple AirPlay, która pozwala użytkownikom na strumieniowe przesyłanie muzyki z bibliotek iTunes, niezależnie czy z komputerów Mac, czy PC, a także bezpośrednio z iPhona, iPada lub iPoda touch.

Szeroki wybór funkcji sieciowych i związanych ze strumieniowym przesyłaniem muzyki dostępny w AV7701 pozwoli użytkownikom urządzenia na słuchanie ulubionych utworów z urządzeń przenośnych za pośrednictwem AirPlay dla iOS lub Bluetooth dla tych z Androidem na pokładzie. Po podłączeniu do domowej sieci, użytkownicy mogą cieszyć się dostępem do tysięcy internetowych stacji radiowych, jak i serwisów muzycznych jak last.fm czy Spotify (niedostępny we wszystkich krajach). AV7701 posiada certyfikat DLNA 1.5 na zgodność z multimedialnymi komputerami i innymi urządzeniami. Przedni panel USB pozwala na bezpośrednie połączenie z urządzeniami przenośnymi, są również przewidziane dwa zestawy głównych wyjść audio, w tym 7.2- kanałowe złącza niezbalansowane (RCA) jak i 7.2-kanałowe wyjścia zbalansowane (XLR).

Stworzone z myślą o zdolności do współpracy z przyszłościowymi rozwiązaniami urządzeń, AV7701 oferuje najnowsze technologie przetwarzania obrazu, jak też jest zdolny do konwertowania zawartości w rozdzielczości SD i HD do wysokiej rozdzielczości 4K (3840x2160) dla zgodności z zaawansowanymi ekranami. Dodatkowo oprócz skalowania do rozdzielczości 4K, potrafi przekazywać zawartość 4K (pass-through) ze źródłowego odtwarzacza i nakładać menu (GUI) na obraz wysokiej rozdzielczości. Dodając do i tak już potężnego pakietu możliwości, użytkownicy mają możliwość kontroli AV7701 za pośrednictwem nowej aplikacji Marantz Remote App dającej kontroli jeszcze większy stopień swobody i elastyczności.

Marantz AV7701 2

AV7701 jest odzwierciedleniem cenionej przez użytkowników wiedzy inżynieryjnej Marantza w tworzeniu produktów, spełniania rygorystycznych oczekiwań najbardziej wymagających entuzjastów domowej rozrywki, a w tym zarówno klasycznych funkcji i stylu, jak i zastosowania innowacyjnych technologii. Opcje połączeniowe obejmują siedem wejść HDMI, jak i trzy wyjścia HDMI, wszystkie dające możliwość przetwarzania sygnału 3D i 4K. Dwa spośród wyjść HDMI pozwalają użytkownikom odtwarzać ich ulubione filmy na dwóch niezależnych ekranach HDTV, podczas gdy trzecie wyjście HDMI pozwala użytkownikom w innym pokoju na oglądanie drugiego programu z innego źródła. Obydwa główne wyjścia HDMI oferują funkcjonalność kanału zwrotnego audio (ARC). Dostępne jest również wiele analogowych wejść obrazu, wliczając w to złącza component i kompozyt do podłączenia urządzeń źródłowych standardowej rozdzielczości SD, jak i HD oraz wejście 7.1-kanałowe audio.

Celem osiągnięcia najwyższych parametrów dostępnych dla audio, AV7701 oferuje najnowsze wersje cyfrowych dekoderów audio, wliczając w to Dolby TrueHD i Dolby Pro Logic IIx czy DTS-HD Master Audio. Istnieje również dostępna opcja takiego skonfigurowania systemu, aby można było zastosować dodatkowe kanały efektowe: przednie elewacyjne i przednie szerokie, dla zdecydowanego rozszerzenia sceny dźwiękowej. AV7701 może zostać skonfigurowany w trybie bi-amp dla frontowych kolumn głównych (L/R). W urządzeniu zastosowano również moduły dyskretnych przedwzmacniaczy Marantz HDAM wraz z własną technologią prądowego sprzężenia zwrotnego celem osiągnięcia doskonałej jakości dźwięku.

Marantz AV7701

System automatycznej korekcji pomieszczenia Audyssey MultEQ XT (Pro) analizuje dźwięk na wyjściu każdego głośnika w pomieszczeniu (dołączony mikrofon) i generuje precyzyjne cyfrowe filtry, które zapewniają optymalną jakość dźwięku w zasadzie przy zastosowaniu każdego rozmiaru i typu głośników. Audyssey Dynamic Volume oferuje wysokiej jakości doświadczeń odsłuchowych przy zredukowanym poziomie głośności, pozwalając na późne słuchanie muzyki bez zakłócania odpoczynku innym domownikom lub sąsiadom, a Audyssey Dynamic EQ zapewnia dźwięk najwyższej klasy w pełnym zakresie, niezależnie od ustawienia poziomu głośności. Przetwarzanie Audyssey DSX zapewnia możliwość zastosowania dodatkowych kanałów efektowych z przodu, co poprawia zasadniczo odbiór przedniej sceny dźwiękowej. W urządzeniu zastosowano również przetwarzanie audio Marantz M-DAX, które ponownie przetwarza sygnał pochodzący ze źródeł ze skompresowaną zawartością dostarczają w efekcie pełnej dynamiki w całym zakresie oryginalnego utworu muzycznego.

Wszystkie z wymienionych niesamowitych funkcji i tradycyjna estetyka Marantza tworzą z AV7701 unikalne rozwiązanie dla każdego miłośnika kina domowego czy samej tylko muzyki. Doskonałym partnerem dla tego świetnego przedwzmacniacza jest 5-kanałowy wzmacniacz MM7055 i 2-kanałowy MM7025, oba modele w bieżącej ofercie. Ponieważ Marantz zawsze przodował w ograniczaniu niepotrzebnego zużycia energii, również nowe urządzenie oferuje dalsze zmniejszenie poboru mocy w trybie stand-by, a nawet automatyczne wyłączanie obwodów. AV7701 będzie dostępny w wersji czarnej począwszy od końca października.

blog comments powered by Disqus
Marantz przedstawia AV7701, przedwzmacniacz dla prawdziwych audiofilów-purystów