PODPOWIEDZI:

Apple iPhone 5 oficjalnie zaprezentowany

Apple iPhone 5 oficjalnie zaprezentowany

Apple iPhone 5 został po raz pierwszy zaprezentowany 12 września 2012 roku, i jest on następcą bardzo udanego modelu iPhone 4S. Już wkrótce nowość Apple pojawi się na sklepowych półkach, czy powtórzy sukces swojego poprzednika?

Nie jest zaskoczeniem to, że nowy smartfon został wyposażony w większy ekran o przekątnej 4 cali. Wyświetlacz pracuje w rozdzielczości 1136 x 640 pikseli i w proporcji obrazu 16:9. Apple zapewnia, że możliwe jest ułożenie pięciu ikon w jednym rzędzie.

Phil Schiller zapewniał dziś, że nowy iPhone jest "najładniejszym produktem jaki zbudował koncern Apple". Obudowa komórki wykonana jest w całości ze szkła i aluminium. Smartfon nowej generacji jest o 18% cieńszy od iPhone'a 4S i jak zapewnia Apple jest tym samym najcieńszym smartfonem na świecie. Mierzy jedynie 7,6 mm, przy wadze 112 gramów. Waga sprzętu jest o 20% mniejsza niż urządzenia poprzedniej generacji.

a2

Nowy iPhone 5 obsługuje najnowsze technologie przesyłania danych w tym LTE czego nie było wcześniej. co również jest nowością potwierdziły się informacje o tym, że sprzęt korzysta z kart nanoSIM.

Telefon dostępny jest w wersjach 16, 32 oraz 64GB.

sp

Według oficjalnych informacji iPhone 5 trafi do sprzedaży do Polski po 28 września tego roku.
blog comments powered by Disqus
Apple iPhone 5 oficjalnie zaprezentowany