PODPOWIEDZI:
Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

Egzoszkielety pozwolą rozwinąć skrzydła zwolennikom dronów

Egzoszkielety pozwolą rozwinąć skrzydła zwolennikom dronów

Ten wynalazek sprawi, że każdy będzie mógł poczuć się jak ptak. Grupa wynalazców z École Polytechnique Fédérale de Lausanne University w Szwajcarii opracowała specjalistyczny egzoszkielet, który umożliwi sterowanie dronem przy pomocy praktycznie całego ciała.

FlyJacket rzeczywiście przypomina kamizelkę, jednak jest wyposażony w zaawansowaną technologię. Ukryta w kamizelce aparatura śledzi ruchy ciała, co pozwala na zmniejszanie i zwiększanie wysokości lotu drona, a także na wykonywanie zakrętów. Operator wyposażony we FlyJacket jest w pełni zsynchronizowany z dronem w czasie rzeczywistym.

Egzoszkielet jest wykonany z miękkiego, elastycznego materiału i może być dopasowany do różnych osób. Sterując dronem, użytkownik wyciąga ręce na boki jak ptak, co pozwala na precyzyjną synchronizację z urządzeniem. Aby nie przemęczać ewentualnych nabywców, twórcy tego wynalazku wyposażyli go nawet w specjalne podpórki pod ręce. Dzięki dodatkowemu użyciu okularów VR, użytkownicy FlyJacket mogą liczyć na wyjątkowe przeżycia oraz lepszą, bardziej intuicyjną kontrolę nad dronem niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

Nie kupuj w ciemno! Sprawdź nasze porównania najlepszych dronów na rynku >>>

Ekipa, która pracuje nad innowacyjnym egzoszkieletem, wierzy w komercyjny potencjał projektu. Jeżeli rzeczywiście koszt takiej zabawki będzie stosunkowo niewielki, zgodnie z zapowiedziami twórców, FlyJacket ma szansę na odniesienie wielkiego sukcesu, nie tylko jako rozwiązanie dla operatorów dronów, ale po odpowiednich modyfikacjach także i (a może przede wszystkim) dla graczy. Całe urządzenie ma bardzo niewielkie gabaryty i niską wagę, dlatego spokojnie można je transportować w plecaku czy torbie.

Prace nad rozwojem projektu wciąż trwają. Szwajcarscy wynalazcy planują rozbudowanie go o kolejne funkcjonalności, w tym o możliwość kontroli prędkości lotu drona. Ich głównym priorytetem jest sprawienie, by obsługa FlyJacket przebiegała w jak najbardziej naturalny, intuicyjny sposób.

Źródło: The Verge

blog comments powered by Disqus
Egzoszkielety pozwolą rozwinąć skrzydła zwolennikom dronów