PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 5 Tanich i dobrych myszek do gier do 100 zł

Egzoszkielety pozwolą rozwinąć skrzydła zwolennikom dronów

Egzoszkielety pozwolą rozwinąć skrzydła zwolennikom dronów

Ten wynalazek sprawi, że każdy będzie mógł poczuć się jak ptak. Grupa wynalazców z École Polytechnique Fédérale de Lausanne University w Szwajcarii opracowała specjalistyczny egzoszkielet, który umożliwi sterowanie dronem przy pomocy praktycznie całego ciała.

FlyJacket rzeczywiście przypomina kamizelkę, jednak jest wyposażony w zaawansowaną technologię. Ukryta w kamizelce aparatura śledzi ruchy ciała, co pozwala na zmniejszanie i zwiększanie wysokości lotu drona, a także na wykonywanie zakrętów. Operator wyposażony we FlyJacket jest w pełni zsynchronizowany z dronem w czasie rzeczywistym.

Egzoszkielet jest wykonany z miękkiego, elastycznego materiału i może być dopasowany do różnych osób. Sterując dronem, użytkownik wyciąga ręce na boki jak ptak, co pozwala na precyzyjną synchronizację z urządzeniem. Aby nie przemęczać ewentualnych nabywców, twórcy tego wynalazku wyposażyli go nawet w specjalne podpórki pod ręce. Dzięki dodatkowemu użyciu okularów VR, użytkownicy FlyJacket mogą liczyć na wyjątkowe przeżycia oraz lepszą, bardziej intuicyjną kontrolę nad dronem niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

Nie kupuj w ciemno! Sprawdź nasze porównania najlepszych dronów na rynku >>>

Ekipa, która pracuje nad innowacyjnym egzoszkieletem, wierzy w komercyjny potencjał projektu. Jeżeli rzeczywiście koszt takiej zabawki będzie stosunkowo niewielki, zgodnie z zapowiedziami twórców, FlyJacket ma szansę na odniesienie wielkiego sukcesu, nie tylko jako rozwiązanie dla operatorów dronów, ale po odpowiednich modyfikacjach także i (a może przede wszystkim) dla graczy. Całe urządzenie ma bardzo niewielkie gabaryty i niską wagę, dlatego spokojnie można je transportować w plecaku czy torbie.

Prace nad rozwojem projektu wciąż trwają. Szwajcarscy wynalazcy planują rozbudowanie go o kolejne funkcjonalności, w tym o możliwość kontroli prędkości lotu drona. Ich głównym priorytetem jest sprawienie, by obsługa FlyJacket przebiegała w jak najbardziej naturalny, intuicyjny sposób.

Źródło: The Verge

blog comments powered by Disqus
Egzoszkielety pozwolą rozwinąć skrzydła zwolennikom dronów