PODPOWIEDZI:

Śniadanie się opłaca

Śniadanie się opłaca

Śniadanie można wycenić w złotówkach, zmierzyć czas jego przygotowania oraz policzyć kalorie, których dostarcza. Jednak jego realnej wartości nie można zmierzyć żadnym wskaźnikiem. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i właśnie dla tych, którzy chcą sobie i innym o tym przypomnieć ruszył konkurs „Śniadanie się opłaca” w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadaniowa Klasa”.

Śniadanie to podstawa każdego dnia: dodaje ono energii, zmniejsza ryzyko podatności na stres, poprawia nastrój i koncentrację, przyspiesza proces myślenia oraz pomaga utrzymać dobrą kondycję i stałą wagę. Jednak coraz więcej dorosłych rezygnuje z tego posiłku z powodu braku czasu, a rodzice zapominają o przygotowaniu drugiego śniadania dla dzieci do szkoły. Dlatego 17 września rozpoczęła się pierwsza edycja konkursu „Śniadanie się opłaca” skierowanego do wszystkich dorosłych, którzy chcą udowodnić, że spożywanie śniadań jest opłacalne.

Zadanie konkursowe polega na opowiedzeniu historii wraz ze zdjęciami, której motywem przewodnim jest hasło „Śniadanie się opłaca”.

rodzina

Pożywne i zdrowe śniadanie może wpłynąć na efektywność naszej pracy i nastrój przez cały dzień. Unikanie śniadań może spowodować problemy zdrowotne, nadwagę oraz kłopoty z koncentracją i pamięcią. Za pomocą konkursu „Śniadanie się opłaca” pragniemy przypomnieć Polakom, o co tak naprawdę chodzi w racjonalnym odżywianiu – wyjaśnia Małgorzata Sienkiewicz, dyplomowany technolog żywności, organizator konkursu „Śniadanie się opłaca” – Dlatego zachęcamy dorosłych do dzielenia się z nami historiami na temat wpływu śniadania na ich życie. Uczestnikom konkursu zostawiamy dowolność w formie: praca może być opowiadaniem, esejem, czy wierszem. Musi jednak spełniać funkcję edukacyjną oraz zawierać odpowiedź na pytanie dlaczego śniadanie się opłaca.

Konkurs składa się z dwóch, niezależnych od siebie etapów. W pierwszym (od 17 września do 24 października 2012) spośród nadesłanych prac zostaną wybrane przez komisję 3 najlepsze. Na autorów wytypowanych prac, czekają atrakcyjne nagrody: sprzęt AGD firmy Candy: lodówka, zmywarka i kuchenka mikrofalowa z dodatkową funkcją opiekacza i grilla.

pyszne sniadanie

W drugim etapie komisja wybierze spośród zgłoszeń 10 najciekawszych zdjęć (składowych prac konkursowych). Prace te zostaną zaprezentowane na stronie internetowej www.sniadaniowaklasa.pl w terminie od 5 listopada do 1 grudnia 2012roku, a Internauci wybiorą najlepsze według nich zdjęcie. Wybrana praca otrzyma Nagrodę Internautów: kuchenkę mikrofalową z dodatkową funkcją grilla.

Zgłoszenia do konkursu należy przesłać na adres mailem: sniadaniowaklasa@planetpr.pl do dnia 24 października 2012 r.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: https://www.sniadaniowaklasa.pl/o-konkursie-%E2%80%9Esniadanie-sie-oplaca

blog comments powered by Disqus