PODPOWIEDZI:

Wartość marki Panasonic rośnie!

Wartość marki Panasonic rośnie!

W najnowszym rankingu Interbrand „Best Global Brands 2012” Panasonic został sklasyfikowany na 65 pozycji jako jedna ze 100 najcenniejszych marek świata. Wartość marki wzrosła o 14% osiągając 5,765 milionów dolarów.

„W stosunku do ubiegłego roku udało nam się poprawić naszą pozycję w rankingu o cztery miejsca i jest to najwyższy wynik Panasonic w historii rankingu!” — mówi Ireneusz Smaga, Prezes firmy Panasonic w Polsce i Krajach Bałtyckich. „Wśród japońskich firm uwzględnionych w raporcie Panasonic może pochwalić się drugim największym wzrostem po marce Nissan. To świetny wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę spowolnienie w gospodarce światowej, restrukturyzację firmy oraz kataklizmy naturalne w Japonii, które nie pozostały bez wpływu na nasze fabryki”.

W komentarzu Interbrand na temat wzrostu wartości Panasonic można przeczytać, że firma oferuje pełną gamę wiodących technologii energooszczędnych (baterie słoneczne, akumulatory litowo-jonowe i urządzenia konsumenckie z funkcjami „Eco Navi”, a wśród jej celów jest zdobycie do 2018 roku tytułu najbardziej ekologicznego producenta elektroniki na świecie. Dzięki swojej polityce zrównoważonego rozwoju Panasonic znalazł się też na 6 miejscu rankingu ekologicznych marek świata Interbrand „2012 Best Global Green Brands Report”.

panasonic logo

Według Interbrand swoją silną pozycję marka Panasonic zawdzięcza także intensywnym działaniom na rzecz odpowiedzialności społecznej oraz kampanii i partnerskiej współpracy przy Igrzyskach Olimpijskich Londyn 2012, w ramach której firma realizowała liczne globalne działania pod wspólnym hasłem „Sharing the Passion”.

Ranking „Best Global Brands” jest publikowany przez Interbrand rokrocznie od 13 lat. Prezentuje on 100 najcenniejszych marek świata.

blog comments powered by Disqus
Wartość marki Panasonic rośnie!