PODPOWIEDZI:

Poznań Game Arena 2012 Informacje

Poznań Game Arena 2012 Informacje

Już w dniach 26-28 października br. Poznań kolejny raz stanie się polską stolicą gier. To wszystko za sprawą wracających po trzech latach przerwy Targów Rozrywki i Multimediów Poznań Game Arena!

PGA

Oto podstawowe informacje na temat targów PGA (Poznań Game Arena), które odbędą się w dniach 27-28.10

PGA to przede wszystkim premierowe pokazy gier i sprzętu, turnieje i liczne konkursy dla publiczności. Tegoroczna edycja zapowiada się bardzo obiecująco. Premiery swoich gier zapowiedział już między innymi Microsoft z najnowszą odsłoną Forza.

Jednym z głównych elementów Targów będą turnieje, w tym pierwszy raz w historii wydarzenia rozegrane zostaną finały największej ligi w naszym kraju – Cybersport. Przez dwa dni najlepsi gracze zmagać się będą w gry Leagues of Legends oraz FIFA 2013. Na PGA odbędą się także finały turnieju Eizo Challenge 2012, w nową odsłonę kultowej gry Counter Strike, wersję Global Offensive.

Oprócz zawodów dla profesjonalnych graczy przygotowane zostanie kilkanaście mini turniejów z cennymi nagrodami. Wśród nich organizatorzy zaproszą na wycieczkę w czasie, za pośrednictwem specjalnej strefie Retro Games, gdzie wszyscy chętni będą mieli okazję zobaczyć komputery i gry z przed nawet 40 lat. Również nie zabraknie zabawy z nagrodami w oldschoolowe tytuły takie jak Donkey Kong i River Raid. Tuż obok zaplanowane są także pokazy najmocniejszych i najnowszych sprzętów liderów rynku laptopów, netbooków oraz ultrabooków. Fanów extremalnych osiągów zainteresują bezwątpienia pokazy overclockingu, w wykonaniu najlepszych specjalistów z OCLab.pl.

Kolejną nowością Targów będzie V Zjazd Twórców Gier. Odbywające się w poprzednich latach w Łodzi wydarzenie dedykowane jest zarówno amatorom jak i profesjonalistom produkującym gry. Podczas kilkudziesięciu wykładów uczestnicy będą mogli wymienić się doświadczeniami z prelegentami, w tym z gwiazdami światowej sławy: Eoin O'Doherty z Rovio Entertainment Ltd, które uraczyło świat serią Angry Birds oraz Olivierem Jones`em z Zynga Game Network.

W czasie PGA goście targów będą mogli wziąć udział w mini turniejach z nagrodami. Gracze spróbują swoich sił zarówno w takie tytuły jak Trackmania Nations czy też Pro Evolution Soccer 2013.

Poznań Game Arena to także bardzo bogaty program merytoryczny. Pierwszego dnia dedykowanego dla mediów i biznesu odbędzie prezentacja raportu o polskim rynku gier, opracowanego przez specjalistów z Monday PR, n, a na zakończenie dziennikarze Gazety Wyborczej zaproszą do debaty między innymi na temat ACTA.

Rynek rozrywki multimedialnej należy do jednego z najszybciej rozwijających się. Przejawia się to ciągle rosnącym zainteresowaniem targami PGA, których wszystkie edycje odwiedziło ponad 100 000 fanów gier.

Na PGA zobaczymy nowości oraz produkty firm: 4max, Agito.pl, AMD, Blue Mobility, Creative, Eizo, Gamedot, Hama, Hi-Rez Studio, Impakt, Kingstone, Lenovo, Level 77, LG, Mad Catz, Microsoft, NTT, Ozon Gaming, Politechnika Poznańska, Natec Genesis.

Przydatne informacje

Zapraszamy na Poznań Game Arena - Największe wydarzenie branży multimediów i rozrywki w Polsce, które odbędzie się już w dniach 26 - 28 października 2012. Targi odbywają się w pawilonach nr 7, 7A, 8, 8A .

Godziny otwarcia terenów targowych dla publiczności:

Piątek, 26 października - 14.00-19.00 - Dzień dla mediów i biznesu

Sobota, 27 października - 9:00-18:00

Niedziela, 28 października - 9:00-17:00

Kasy biletowe czynne w godzinach:

Sobota 9.00 - 17.30 Niedziela 9.00 - 16.30

Czynne wejścia:

HOL WSCHODNI (od strony ul. Głogowskiej), ZACHODNI (ul. Śniadeckich), PÓŁNOCNY (ul. Bukowska)

Lokalizacja

Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań pawilony 3 i 3a

Ceny biletów:

Rodzaj biletu

Cena

  • Bilet jednorazowy 12 PLN/ os.
  • Bilet jednorazowy rodzinny* 9 PLN/ os.
  • Bilet jednorazowy dla grup szkolnych zorganizowanych 9 PLN/ os.
  • Bilet PGA VIP Day (26.10) 100 PLN/ os.

bilet rodzinny obowiązuje dla grupy liczącej minimum 3 osoby (w tym minimum jedno dziecko)

Fakturę można otrzymać w punkcie fakturowania w Holu Wschodnim w godzinach otwarcia targów na podstawie paragonu zakupu.

Wstęp dla szkół:

Wstęp na podstawie szkolnej listy wycieczkowej.

Prosimy o staranne wypełnienie listy (podanie: nazwy szkoły, imion i nazwisk uczniów/studentów i opiekunów, a także numerów legitymacji szkolnych/studenckich) i podpisanie listy uczestników przez dyrektora szkoły, a następnie zgłoszenie się z oryginałem listy do Kierownika Holu / Opiekuna Klienta (stanowiska będą zlokalizowane przy informacji we wszystkich holach wejściowych na teren targów).

PROSIMY O ZACHOWANIE BILETU DO WYJŚCIA!

Parking dla zwiedzających:

Parking przy ul. Matejki

Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. oferują swoim gościom 24 godzinny, strzeżony parking (850 miejsc parkingowych) oddalony o 350 metrów od terenów wystawowych. Parking obsługuje zarówno pojazdy osobowe, jak i autobusy. Na teren parkingu można wjechać dwoma bramami: od ulicy Matejki (brama główna, czynna przez wszystkie dni w roku), oraz od ulicy Ułańskiej (brama zapasowa uruchamiana podczas dużych targów).

Ceny parkingu MTP przy ul. Matejki:

3,6 PLN/godz. dla samochodów osobowych i dostawczych 6 PLN/godz. dla samochodów ciężarowych do 6 m i autobusów 12 PLN/godz. dla pojazdów wielkogabarytowych

blog comments powered by Disqus
Poznań Game Arena 2012 Informacje