PODPOWIEDZI:

Microsoft wprowadza na polski rynek system Windows 8

Microsoft wprowadza na polski rynek system Windows 8

Microsoft poinformował dzisiaj, że system Windows 8 jest już dostępny dla klientów w Polsce i na całym świecie. Od piątku, 26 października, konsumenci i firmy z całego świata mogą przekonać się co oferuje nowa odsłona najpopularniejszego na świecie systemu operacyjnego - Windows 8: nowy, piękny interfejs użytkownika oraz szeroką gamę aplikacji ze sklepu Windows Store. Obecnie na rynku jest ponad 1000 urządzeń certyfikowanych do działania na systemie Windows 8.

System Windows 8 jest dostępny w ponad 140 krajach, został przetłumaczony na 37 wersji językowych. Wersję trial (90 dni) można pobrać ze strony: https://msdn.microsoft.com/pl-pl/evalcenter/jj554510.aspx

„Wprowadzając do sprzedaży Windows 8, Microsoft pokazuje światu stworzony na nowo system Windows” — powiedział Rafał Albin, dyrektor Grupy Produktowej Windows. „Niezależnie od tego czy potrzebujemy tabletu czy komputera stacjonarnego, czy chcemy tworzyć lub konsumować treści, czy zamierzamy się bawić czy pracować, Windows 8 oferuje funkcje i wrażenia dopasowane właśnie do tych konkretnych potrzeb i oczekiwań”.

Windows 8 będzie dostępny w tradycyjnych kanałach sprzedaży w dwóch wersjach: Windows 8 i Windows 8 Pro. Wersja biznesowa – Windows 8 Enterprise – oferuje natomiast nowe funkcje zwiększające produktywność, takie jak Windows To Go, DirectAccess i BranchCache, a także ulepszone, kompleksowe zabezpieczenia wyposażone w dodatkowe funkcje jak BitLocker czy AppLocker. W tym samym dniu swoją premierę ma także Windows RT, nowy członek rodziny Windows, stworzony z myślą o urządzeniach opartych na architekturze ARM.

windows 8

Windows 8 oferuje nowy, szybki i płynny Ekran Startowy zapewniający błyskawiczny dostęp do aplikacji i treści, na których najbardziej zależy użytkownikom. Wyposażony jest również w zupełnie nową przeglądarkę Internet Explorer 10, zaprojektowaną pod kątem obsługi dotykowej, a także wbudowaną łączność z chmurą w postaci dostępu do aplikacji SkyDrive i innych usług Live.

Wszyscy zainteresowani najnowszą odsłoną Windows mogą skorzystać z oferty nowych urządzeń lub zaktualizować swoje dotychczasowe komputery. Do końca stycznia użytkownicy komputerów z oryginalnym systemem Windows XP, Windows Vista lub Windows 7 mogą zaktualizować swój system do Windows 8 Pro w szacowanej cenie detalicznej 249 zł. Ponadto użytkownicy komputerów zakupionych od 2 czerwca 2012 r. do 31 stycznia 2013 r. w ponad 140 krajach mogą pobrać Windows 8 Pro w ramach specjalnej oferty, dostępnej pod tym linkiem: https://windowsupgradeoffer.com/pl-PL/home/programinfo, w cenie detalicznej 69 pln.

blog comments powered by Disqus
Microsoft wprowadza na polski rynek system Windows 8