PODPOWIEDZI:

Komputer w biznesie - jak usprawnić codzienną pracę

Komputer w biznesie - jak usprawnić codzienną pracę

W dobie XXI wieku nikt już nie wyobraża sobie pracy bez komputera. Zobowiązania zawodowe wysuwają się na pierwszy plan, nie możesz pozwolić sobie nawet na najmniejsze zaległości w pracy? W efektywnym wykonywaniu codziennych obowiązków i lepszym gospodarowaniu czasem pracy pomaga odpowiednio dobrany do Twoich potrzeb sprzęt komputerowy. Warto dowiedzieć się jakie parametry techniczne i jakie programy pomogą Ci podwyższyć standard pracy i choć na chwilę zwolnić tempo życia.

Wygoda użytkowania przez cały dzień

Niezależnie od tego, czy pracujesz w biurze czy w domu, czy często podróżujesz, zawsze musisz być w centrum wydarzeń i być on-line niemal non-stop. Dlatego warto wybrać do codziennego użytku sprzęt z długim czasem pracy na baterii. Z notebooka Acer Aspire z serii M, np. M3-581 można korzystać nawet powyżej 8 godzin bez konieczności ładowania. Dzięki temu spotkania biznesowe w niestandardowych miejscach czy praca w biegu, bez dostępu do prądu nie będą problemem.

Wygoda użytkowania urządzeń elektronicznych jest bardzo istotna dla aktywnych biznesmenów, którzy lubią mieć najnowsze informacje i ważne dokumenty pod ręką. Tablety Acer z systemem Android pozwalają na komfortową pracę, dzięki ekranowi dotykowemu. Natomiast możliwość korzystania z programów MS Office gwarantuje program Polaris Office, czyniąc z tabletu Acer A510 przenośne biuro. W sprzętach biznesowych Acer serii TravelMate można znaleźć także oprogramowanie Acer Office Manager, które pozwala między innymi na zdalne zarządzanie notebookami w firmie, monitorowanie ich stanu technicznego oraz śledzenie zasobów użytkownika.

Acer

Bezpieczeństwo danych

Gromadzone na biznesowym sprzęcie dane powinny być w odpowiedni sposób chronione przed utratą oraz kradzieżą. Program Acer BackUp Manager, który znajduje się w każdym notebooku firmy Acer, np. serii ultrabooków Acer S, służy do tworzenia kopii zapasowych na zewnętrznych nośnikach, między innymi na dyskach przenośnych. Wystarczy jednorazowo ustawić program za pomocą trzech prostych kroków tak, aby sam bez potrzeby pamiętania o tworzeniu kopii zapasowych, wykonywał je za Ciebie. Jeżeli Twój notebook ulegnie uszkodzeniu, nadal masz dostęp do duplikatów swoich plików.

Sprzęt biznesowy Acer TravelMate posiada również dodatkowe zabezpieczenia na wypadek kradzieży. Dzięki funkcji Acer ProShield notebook ulegnie zablokowaniu przy próbie uzyskania dostępu przez nieupoważnioną osobę. Zaszyfrowane w ten sposób pliki będą bezpieczne.

blog comments powered by Disqus
Komputer w biznesie - jak usprawnić codzienną pracę