PODPOWIEDZI:

Duży monitor AOC do niezapomnianych wrażeń 3D

Duży monitor AOC do niezapomnianych wrażeń 3D

Fani trójwymiarowych filmów i gier znajdą w nowym modelu firmy AOC coś dla siebie. Monitor d2757Ph wykorzystuje technologię FPR 3D, ma ekran o przekątnej 68,6 cm/27" i zachwycająco cienką obudowę. Dodatkowo, monitor daje możliwość łatwej konwersji standardowego obrazu 2D do formatu 3D. Rewelacyjny odbiór monitor zawdzięcza wysokiej jakości ekranowi 3D o statycznym współczynniku kontrastu 1000:1.

Doskonała jakość obrazu dzięki technologii FPR 3D

Monitor AOC d2757Ph wykorzystuje technologię nowej generacji trójwymiarowego obrazu FPR (Film-type Patterned Retarder). Obraz całkowicie pozbawiony jest migotania i efektów smużenia. W przeciwieństwie do technologii Active Shutter, przy modelu AOC d2757Ph nie ma potrzeby stosowania specjalnych okularów, tzw. shutter glasses, koniecznych do odbioru efektów 3D, które są generowane wyłącznie za pomocą technologii FPR. Dlatego użytkownicy monitora mogą korzystać jedynie z okularów polaryzacyjnych bez zasilania bateryjnego, dzięki czemu są one znacznie lżejsze i tym samym wygodniejsze w użyciu. Okulary polaryzacyjne są znacznie tańsze niż typ Active Shutter zasilany baterią. W zestawie AOC d2757Ph już znajduje się para okularów polaryzacyjnych oraz nakładka dla osób noszących szkła korekcyjne.

Zaawansowany technicznie ekran IPS

Monitor AOC d2757Ph wykorzystuje technologię IPS (in-plane switching), innowacyjny system wyświetlania, dzięki któremu możliwy jest komfortowy odbiór obrazu przy szerokim kącie widzenia z zachowaniem wysokiego kontrastu i stabilności kolorów. Monitor zapewnia wyraźny obraz bez zniekształceń kolorów przy kącie widzenia aż do 178° (w poziomie / pionie). Przy kontraście statycznym 1000:1 (dynamiczny: 20 000 000:1), bardzo krótkim czasie reakcji wynoszącym jedynie 5 milisekund i jasności 250 cd/m2 monitor oferuje doskonałe parametry nie tylko w przypadku profesjonalnych zastosowań graficznych, ale także dla wymagających użytkowników domowych.

5

Konwersja 2D do 3D

Za pomocą klawisza na obudowie można aktywować oprogramowanie, które konwertuje obraz z trybu standardowego (2D) do 3D. Dzięki tej funkcji można oglądać zdjęcia, własne nagrania wideo czy klasyczne filmy z zupełnie nowej perspektywy.

Wysokiej jakości wzornictwo

AOC d2757Ph cechuje stylowe wzornictwo: subtelna czarna ramka o grubości zaledwie 5,8 mm i front z matowego metalu sprawiają, że monitor naprawdę przyciąga wzrok. Cienka obudowa pozwala z łatwością ustawić obok siebie dwa lub trzy monitory i uzyskać niemal płynne przejście obrazu między nimi. Co więcej, AOC d2757Ph wyposażony jest w odłączaną podstawę, dzięki czemu w dosłownie kilka sekund można przekształcić go w duży monitor prezentacyjny lub gigantyczną cyfrową ramkę do zdjęć. W takiej postaci może też służyć jako doskonały monitor do notebooka.

4

Przyjazny dla środowiska

Jak wszystkie inne monitory firmy AOC z podświetleniem LED, monitor AOC d2757Ph jest produkowany bez użycia rtęci. Oferowany model spełnia surowe wymagania norm TCO 5.0, EPA 5.0 i EPEAT Silver, które określają poziom zużycia energii, zastosowanie substancji niebezpiecznych dla środowiska oraz przydatność do recyklingu.

Użytkownik powinien zwrócić uwagę na okres gwarancji, który wynosi 3 lata i obejmuje także wymianę na miejscu u klienta, co dowodzi, że AOC oferuje w Polsce jedne z najlepszych warunków gwarancji spośród producentów monitorów.

Monitor AOC d2757Ph jest dostępny w sprzedaży od listopada 2012 w sugerowanej cenie detalicznej 1349 zł.

blog comments powered by Disqus
Duży monitor AOC do niezapomnianych wrażeń 3D