PODPOWIEDZI:

Firma Acer otrzymała wyróżnienie CES Innovations 2013 Design and Engineering Award

Firma Acer otrzymała wyróżnienie CES Innovations 2013 Design and Engineering Award

Firma Acer poinformowała, że za dotykowe ultrabooki Aspire S7 otrzymała wyróżnienie International CES Innovations 2013 Design and Engineering Award. Do tego prestiżowego konkursu obejmującego 29 różnych kategorii są zgłaszane najnowocześniejsze produkty elektroniczne powszechnego użytku, które są oceniane pod kątem wyjątkowego wzornictwa oraz rozwiązań technicznych. W skład jury wchodzą wybitne osobistości: niezależni projektanci wzornictwa przemysłowego, inżynierowie oraz przedstawiciele mediów.

Ultrabooki Acer S7 uznano za jeden z najbardziej fascynujących komputerów tej klasy z systemem Windows 8. Są cienkie jak tablet i wyróżniają się opływowymi, prostymi kształtami. Ich konstrukcja, całkowicie wykonana z aluminium sprawia, że są cienkie, lekkie i wytrzymałe. W zależności od modelu, mają tylko 12 mm grubości, ważą ok. 1 kg i są wyposażone w ekran dotykowy o przekątnej 13,3 lub 11,6 cala i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080), chroniony sztywnym wiekiem wykonanym z białego szkła Gorilla Glass 2 albo z aluminium.

Modele S7-391 mają obudowę w eleganckim, biały kolorze oraz błyszczącą pokrywę z białego szkła Gorilla Glass 2, która jest gładka w dotyku i ma piękny wygląd. Oprócz tego jest cienka i bardzo wytrzymała, odporna na zarysowania oraz łatwa do czyszczenia. Wieko można odchylić o pełne 180 stopni, dzięki czemu ultrabook można rozłożyć płasko na stole i optymalnie korzystać z funkcji dotykowych - jak w tablecie.

Mniejszy i lżejszy model S7-191 o przekątnej 11,6 cala jest wyposażony w ekran dotykowy Full HD, ma obudowę i pokrywę w całości wykonane z aluminium. Ponadto, w celu zapewnienia eleganckiego wyglądu, powierzchnie zewnętrzne są szczotkowane w poprzecznych kierunkach.

1

„Jesteśmy dumni z prestiżowej nagrody CES Innovation Award”, powiedział Sumit Agnihotry, wiceprezes ds. marketingu produktów firmy Acer. „Wysoko cenimy fakt, że zostaliśmy wyróżnieni za najwyższy poziom rozwiązań technicznych oraz jakości wzornictwa naszych ultrabooków z serii S7, które zaprojektowano przy użyciu najlepszych metod oraz wykonano z wysokogatunkowych materiałów, korzystając z najnowocześniejszych procesów produkcyjnych.

Prestiżowy konkurs Innovations Design and Engineering Awards, w którym od roku 1976 są nagradzane największe osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa i projektowania, jest sponsorowany przez stowarzyszenie CEA (Consumer Electronics Association), organizatora największych na świecie targów elektroniki powszechnego użytku International CES.

2

Produkty zgłoszone do konkursu są oceniane z uwzględnieniem następujących kryteriów:

• jakości konstrukcji, na postawie specyfikacji technicznej oraz zastosowanych materiałów,

• walorów estetycznych oraz wzornictwa, na podstawie dostarczonych zdjęć,

• przeznaczenia produktu, jego funkcjonalności i wartości użytkowej,

• unikatowych/nowatorskich cech, które mogą być atrakcyjne dla konsumentów,

• porównania wzornictwa oraz innowacyjności produktu z innymi produktami dostępnymi na rynku.

Przyznawane wyróżnienia są odzwierciedleniem innowacyjności wzornictwa oraz rozwiązań technicznych. Na przykład, może być nagradzane pierwsze zastosowanie różnorodnych technologii w jednym urządzeniu lub znaczne udoskonalenie dotychczasowych konstrukcji.

Produkty nagrodzone wyróżnieniem 2013 Design and Engineering są prezentowane na stronie https://cesweb.org/Awards/CES-Innovations-Awards/2013.aspx

blog comments powered by Disqus
Firma Acer otrzymała wyróżnienie CES Innovations 2013 Design and Engineering Award