PODPOWIEDZI:

Microsoft Szykuje Nową Przeglądarkę O Wojowniczej Nazwie

Microsoft Szykuje Nową Przeglądarkę O Wojowniczej Nazwie

O przeglądarce Internet Explorer powstało już mnóstwo żartów. Większość uważa ją za miejsce do ściągania innych przeglądarek. Coś w tym jest, bo IE wyraźnie ustępuje Mozilli Firefox czy Chrome. Microsoft chce to zmienić i planuje stworzyć nową przeglądarkę o walecznej nazwie. Czy odniesie ona sukces?

Mozilla Firefox czy Google Chrome - na to pytanie nie wszyscy odpowiedzą jednoznacznie. A co jeśli zestawimy do jednej z tych przeglądarek Internet Explorera? Wtedy zapewne większość osób natychmiast odrzuci IE.

Zobacz Rewelacyjne Laptopy LENOVO >>

Internet Explorer służy większości do ściągania innych przeglądarek, gdyż działa od nich dużo wolniej. Microsoft nie jest oczywiście z tego zadowolony i planuje zmiany. Według doniesień powstać ma nowa przeglądarka o nazwie Spartan. Czy będzie na tyle waleczna i wojownicza, że zdeklasuje Firefoxa i Google Chrome?

Spratan ma korzystać z renderowania i silnika JavaScript Microsoftu. Może być więc podobny do obecnie najpopularniejszych przeglądarek. Plotki głoszą również, że Spratana zainstalujemy także na systemach innych niż Windows.

10 Rzeczy Do Zrobienia Po Zainstalowaniu Windows 8.1

Według innych źródeł, Windows 10 może mieć dwie przeglądarki - Spartan i Internet Explorer 11, ale tylko ta pierwsza dostępna będzie również na urządzeniach mobilnych. Brzmi ciekawie, ale na oficjalne informacje na ten temat będziemy musieli jeszcze poczekać.

blog comments powered by Disqus
Microsoft Szykuje Nową Przeglądarkę O Wojowniczej Nazwie